مرصاد نیوز 14:58 - 1399/11/04
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه:

نرخ بیکاری استان کرمانشاه در جایگاه هفتم کشور قرار گرفت

مرصاد نیوز: مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: بر اساس داده های مرکز آمار ایران پاییز امسال، نرخ بیکاری استان با کاهش ۳ و ۹ دهم درصدی در جایگاه هفتم کشور قرار گرفت که در ده سال گذشته بی سابقه بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،حسن عزیزی امروز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس سند اجرایی هدف گذاری ما برای سال ۹۹ کاهش ۲.۵ درصد نرخ بیکاری استان بود که تا پایان سال نرخ بیکاری استان به ۱۳.۲ برسد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: برای تحقق این هدف باید ۱۷ هزار و ۶۴۶ شغل خالص و ۴۸ هزار و ۳۰۸ فرصت شغلی ناخالص در استان کرمانشاه ایجاد می شد.

وی ادامه داد: در سامانه رصد هدفگذاری ما ۴۷ هزار و ۳۸۰ نفر بوده که تا کنون خوشبختانه ۱۰۰ درصد پیش بینی ها محقق شده است.

عزیزی گفت: بر اساس داده های مرکز آمار ایران پاییز امسال، نرخ بیکاری استان با کاهش ۳.۹ دهم درصدی در جایگاه هفتم کشور قرار گرفت که در ده سال گذشته بی سابقه بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه بیان داشت: نرخ مشارکت در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ در کشور چهار دهم درصد کاهش پیدا کرده اما این نرخ در استان کرمانشاه پنج دهم درصد افزایش پیدا کرده است.

وی اظهار داشت: نرخ بیکاری کشور از ۹۸ به ۹۷ حدود ۱.۴ درصد کاهش پیدا کرده اما در کرمانشاه ۳.۱ درصد کاهش داشته است یعنی همت مضاعف و تلاش مضاعفی که مد نظر مقام معظم رهبری است مصداقش در کرمانشاه است.

عزیزی خاطر نشان کرد: جمعیت بیکار ۱۵ تا ۲۴ سال در کل کشور از سال ۹۸ به ۹۷ حدود ۹.۶ کاهش پیدا کرده اما در کرمانشاه این نرخ ۱۵.۷ درصد کاهش داشته است.

اختصاص 8 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای به استان کرمانشاه

حبیب اله وفایی امروز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد، اظهار داشت:  با توافق بین سازمان برنامه و بودجه کشور و امور اقتصادی و دارایی و سازمان امور مالیاتی کشور توزیع اعتبارات مازاد بر درآمدهای وصولی بین استانها صورت بگیرد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمانشاه افزود: بر این اساس قرار بود استانهایی که تا ۹۵ درصددرآمدها را وصول می کنند به ازای هر یک درصد ۴ درصد به درآمدهای آنها اضافه شود که متاسفانه در این مقطع عملکرد ۹ ماهه ما نشان داد که جزو ۴ استانی بودیم که زیر ۹۵ درصد تحقق درآمدهای استانی داشتیم.

وی ادامه داد: در نتیجه استان ما از محل مازاد در آمدها در این مقطع ضرر کردیم اما قرار است در ۱۱ ماهه در ابلاغ مازاد درآمدها جبران شود.

وفایی بیان داشت: در قانون بودجه سال ۹۹ به لحاظ رشد درآمدها ما استان سی ام هستیم لذا دستگاههایی که در ردیف درآمدهای استان مکلف به اخذ درآمد هستند تلاش کنند تا بتوانیم به رشدی بالای ۱۰۰ برسیم.

وی گفت: ۸ میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای به استان کرمانشاه اختصاص پیدا کرده که مکلف هستیم یک درصد از این اعتبارات را به اعتبارات پژوهشی اختصاص دهیم.

وی در ادامه سهم هر دستگاه را از اعتبارات هزینه ای اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

انتهای پیام/