مرصاد نیوز 13:15 - 1399/11/07

کرمانشاهیان منتظر بارش باران باشند/ شدت بارش ها از بعدازظهر روز جمعه

مرصاد نیوز: کارشناس اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: بارش در روز پنجشنبه غالباً پراکنده بوده اما از بعدازظهر روز جمعه تا ظهر شنبه بخصوص در نواحی شمالی و شمال غرب استان شدت بیشتری خواهد داشت.

شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار مرصاد،  اظهار داشت: در ادامه استقرار شرایط پایدار در جو منطقه تا اواسط روز پنجشنبه به استثنای روند افزایشی دما و انباشت مختصر آلاینده های شهری در اوایل روز پدیده قابل توجهی برای سطح استان پیش بینی نمی شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: به دنبال این وضعیت به تدریج تا روز شنبه هفته آینده ورود سامانه بارشی به جو منطقه در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید و بارش برف و باران در سطح استان خواهد شد.

وی گفت: بارش در روز پنجشنبه غالباً پراکنده بوده اما از بعدازظهر روز جمعه تا ظهر شنبه بخصوص در نواحی شمالی و شمال غرب استان شدت بیشتری خواهد داشت.

حق پرست در ادامه بیان کرد: در 24 ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل منفی 6 و حداکثر 13 درجه سانتی گراد در نوسان بوده که در این بازه زمانی سومار و قصرشیرین با بیشینه دمای 20 درجه سانتی گراد به عنوان گرمترین؛ و شهرستانهای کنگاور و سنقر با کمینه دمای 8 درجه سانتی گراد زیر صفر به عنوان سردترین نقاط استان به ثبت رسیده اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: پیش بینی می شود دمای هوای کرمانشاه امشب در سردترین ساعت به حداقل منفی 5 و فردا در گرمترین ساعت به حداکثر 15 درجه سانتی گراد برسد که نسبت به هوای امروز، هوای فردای شهرمان یک درجه گرمتر خواهد شد.