مرصاد نیوز 11:38 - 1399/11/09
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب خبر داد:

افتتاح پنج پروژه گردشگری سرپلذهاب در دهه فجر با اعتبار بیش از ۶۷ میلیارد ریال

مرصاد نیوز: رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب گفت: پنج پروژه با اعتبار بیش از ۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات زلزله و ملی در این شهرستان در ایام مبارک فجر افتتاح می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، مظفر غلامی در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: پنج پروژه گردشگری به مبلغ ۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  از محل اعتبارات زلزله و ملی در این شهرستان در ایام مبارک فجر مورد بهره برداری و افتتاح قرار می گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب افزود: اقامتگاه بوم گردی پیران با اعتبار ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اقامتگاه بومگردی کیاسان قراویز با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سالن غذاخوری و رستوران بین راهی پونه با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع خدمات رفاهی طاق گرا با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال، محوطه گردشگری طاق گرا با اعتبار ۲۰میلیارد ریال از پروژه های گردشگری و بوم گردی است که مورد افتتاح قرار می گیرد.

وی یادآور شد: سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیل ها استفاده و بهره برداری شود.

سرپل ذهاب یکی از مناطق استان کرمانشاه است که دارای پیشینه و قدمت چند هزار ساله است و در این شهرستان 224 اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که از این تعداد تاکنون 146 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .