مرصاد نیوز 11:16 - 1400/02/25
رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

اجرای پیست چند منظوره در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد/ 400 میلیون تومان اعتبار اولیه نیاز است

مرصاد نیوز: اجرای پیست چند منظوره در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد با مساعدت مدیرکل ورزش و جوانان استان و بهسازی و ترمیمی که لازم دارد به یک پیست حرفه ای تبدیل خواهد شد.

ایوب محمودی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تأثیر آن بر فعالیت رشته های ورزشی، اظهار داشت: متاسفانه طی اين ۱۶ ماه، تمامی اردوها و مسابقات ورزشی از جمله دوچرخه سواری تعطیل شده است.

رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه افزود: در استان کرمانشاه یکسری برنامه ها در دست اقدام داشتیم که با توجه به موج جدید کرونا و تدابیری که ستاد کرونای استان برای مقابله با آن گرفتند شرایط را سخت کرد.

وی احداث یک پیست و دو مسیر دوچرخه سواری را از جمله این اقدامات دانست و افزود: احداث مسیر کوهستان در سراب قنبر و یک مسیر کوهستان دیگر در چالابه در دست اقدام است و جانمایی ها در این خصوص صورت گرفته است.

محمودی ادامه داد: همچنین اجرای پیست چند منظوره در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد با مساعدت مدیرکل ورزش و جوانان استان و بهسازی و ترمیمی که لازم دارد به یک پیست حرفه ای تبدیل خواهد شد.

وی بیان داشت: در مدت ۲ ماه اخیر یکسری رایزنی ها انجام شد و یک کیلومتر با کمک و همکاری منطقه ۵ در بلوار تاق بستان قرار است احداث شود که ۷۰ درصد از زیرساخت های آن در حال حاضر آماده است.

وی با اشاره به مشکلات مالی که هیات دوچرخه سواری کرمانشاه گفت: نکته اصلی در این رابطه اعتبارات است که یا باید از طریق بودجه عمرانی استان جذب شود یا از طریق استانداری و ورزش و جوانان و یا اینکه از طریق اسپانسر که متاسفانه بیماری کرونا فرصت برگزاری مسابقات را از ما گرفته و چون که ویترین خاصی برای ورزش دوچرخه سواری نداریم از این بابت نیز دچار ضرر و زیان زیادی شدیم و راه جذب اسپانسر نیز بسیار سخت است.

رئیس هیات دوچرخه سواری کرمانشاه افزود: از طرف دیگر برای جذب اعتبارات عمرانی باید قبول کنیم ما در روزهای آخر دولت هستیم و اختصاص بودجه‌های عمرانی بسیار مشکل است و احتیاج به جلسات زیاد و فشرده‌ای دارد که با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری جلسات نیست.

وی اظهار داشت: با فروکش کردن این بیماری در استان قرار است مجدداً مسائل را پیگیری کنیم و یکسری جلسات را با حضور مقامات استانی برگزار کنیم تا اعتبار اولیه این پیست که اولین پیست در غرب کشور است مهیا شود.

محمودی خاطرنشان کرد: برای احداث یک پیست تمام حرفه ای یک زمین بزرگ و اعتباری بالای ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان لازم است اما پیستی که ما در مجموعه ورزشی ۱۵ خرداد قرار است احداث کنیم پیست bmx و چند منظوره است که در تمام برنامه‌های دوچرخه‌سواری دنیا به عنوان یک رشته پایه از آن استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه این پیست محل تمرینی برای ملی پوشان و استعدادیابی تبدیل خواهد شد، گفت: اعتباری که ما برای احداث این پیست پیش‌بینی کردیم حدود ۲ تا ۳ میلیارد تومان است که با ۴۰۰ میلیون تومان اولیه می توانیم کلنگ این پیست را بر زمین زده و آغاز به کار کنیم.