مرصاد نیوز 09:32 - 1400/03/13
یادداشت: سیروس صدیقی

عطش بی‌آبی‌ در گرمای جانسوز سرپلذهاب

مرصاد نیوز: متاسفانه باوجود منابع عظیم آبی در شهرستان اما همچنان مشکل کم آبی و بی آبی مشکل اصلی و دغدغه اول حجم کثیری از مردم سرپلذهاب خصوصا در مناطق روستایی می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از بازی دراز، سیروس صدیقی* در یادداشتی نوشت: منابع آبی منطقه به گفته کارشناسان و مسئولین ارشد شهرستان منابع بسیار خوبی است که جوابگوی مشترکین شهرستان می باشد اما عدم بهره برداری مناسب، قدیمی بودن سیستمهای آبرسانی و مستهلک شدن آن و ... از جمله مشکلاتی است که شهرستان را امروز باوجود این منابع آبی با قطعی آب در مناطق روستایی مواجه کرده است .

تابستان پارسال بود که قطعی آب مناطق روستایی مسئولین استانی و حتی کارشناسان وزارتخانه را برای بررسی موضوع عازم سرپل‌ذهاب کرد و با بررسی میدانی موضوع طرح های مناسبی را در قالب دو راهکار کوتاه مدت و بلند مدت برای رفع مشکلات آب آشامیدنی شهرستان با اعتبارات مناسب مصوب کردند که متاسفانه با گذشت قریب به یکسال هنوز هم این مشکلات آب مناطق روستایی پابرجاست و تعدادی از روستاهای شهرستان در این گرمای ۴۵ درجه و بالاتر همچنان با قطعی آب روبرو هستند و دست استمداد خود را به سمت مسئولین شهرستان دراز کرده اند.

*فعال رسانه