مرصاد نیوز 02:40 - 1400/03/29
رئیس هیات عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه:

انتخابات به بهترین شکل برگزار شد/ مردم کرمانشاه بار دیگر حماسه آفریدند

مرصاد نیوز: رئیس هیات عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه گفت: به حمدالله انتخابات به بهترین شکل برگزار شد و مردم کرمانشاه بار دیگر حماسه آفریدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ابراهیم عزیزی جمعه شب در ستاد  انتخابات استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات در نظام‌جمهوری اسلامی با توجه به نام جمهوری اسلامی از ویژگیهای بارز انقلاب اسلامی است.

رئیس هیات نظارت بر ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: در اصل ششم قانون اساسی اداره کشور متکی به آرای عمومی است و در اصل ۵۶ قانون اساسی تصریح دارد که حاکمیت مطلق از آن خداست و خداوند تعیین سرنوشت انسان را به خودش واگذار کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس ما جمهوری اسلامی داریم و جمهوری ما مردم مسلمانی هستند که عشق به اسلام دارند و به همین دلیل می گوییم‌مردم سالاری دینی یعنی در حاکمیت الهی مردم نقش دارند.

عزیزی گفت: تجلی این نقش مردم در انتخابات است که هم حق است و هم تکلیف، یعنی مردم حق دارند در انتخابات شرکت کنند و از حقوق الهی آنها محسوب می شود.

وی همچنین انتخابات را یک تکلیف عنوان کرد و افزود: مردم ایران اسلامی به عنوان یک وظیفه و تکلیف قانونی در انتخابات حضور دارند.

عزیزی بیان داشت: انتخابات همچنین یک واجب عینی محسوب می شود که بر تک تک مردم واجب است و با شرکت یک تعداد این واجب از دیگری ساقط نمی شود و همچنین یک واجب فوری است که قابل جبران نیست.

رئیس هیات عالی نظارت بر ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه ادامه داد: علی رغم تبلیغات گسترده مردم در این دوره از انتخابات شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای هستیم که با این حرکت خود دشمنان را مایوس کردند.

وی گفت: بدون شک این حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای آثار معتقدم و تاخر بسیاری دارد که با انتخاب شخص کارآمد بذر امید در دل مردم زنده خواهد شد و خواسته های آنها به منصه ظهور می رسد.

نماینده مردم کرمانشاه در در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: همچنین حضور مردم سبب دلگرمی رئیس جمهور و دلت آینده خواهد شد و می تواند دولت را به قله های رفیع رشد و تولید برساند.

وی عنوان کرد: اگر قوای سه گانه و نظام دست به دست هم دهند می توانیم موفق عمل کنیم و کشور ما برای رسیدگی به اشتغال جوانان که از دغدغه های مهم است و رفع مشکلات نیازمند عبور از مرزهای دانش و پرداخت به تولید است.

عزیزی افزود: خوشبختانه در این انتخابات شاهد دقت و سلامت عوامل اجرایی و حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بودیم و گزارشات را مثبت ارزیابی می کنم.

عزیزی با بیان اینکه رای دادن مایه عزت مردم است، افزود: به حمدالله تا کنون هیچ تخلفی در روند برگزاری انتخابات مشاهده نشده است و انتخابات به بهترین شکل برگزار شد و مردم کرمانشاه بار دیگر حماسه آفریدند.