مرصاد نیوز 14:57 - 1400/04/03
فرماندار سرپلذهاب:

بازشماری ۱۰درصد از آرای صندوق های انتخابات شورای شهر سرپلذهاب

مرصاد نیوز: فرماندار سرپلذهاب از بازشماری ۱۰درصد از آرای صندوق های انتخابات شورای شهر سرپلذهاب خبر داد و گفت: اعتراض و نتایج انتخابات حق مسلم مردم و کاندیدها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار بازی دراز اظهار داشت: از مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای در ۲۸ خرداد که نشانه شور و شعور مردم برای حضور در انتخاباتی که تعیین‌کننده دوازدهمین رئیس‌جمهور کشورمان بود و همچنین تعیین تکلیف کرسی های شورای اسلامی شهر و روستا کمال تقدیر داریم.

فرماندار سرپلذهاب افزود: تقریباً از نظر مشارکت عمومی سرپلذهاب جز شهرستان های برتر استان کرمانشاه بوده و این نشان‌دهنده وفاداری همراهی و همدلی مردم عزیزمان در عرصه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است.

وی اذعان داشت: در برگزاری انتخابات شورای شهر طبیعتا رقابت خاصی هست و یک تعدادی موفق شدند و تعدادی به دلایل مختلف موفق نشدند و نتوانستند کرسی را به دست بیاورند و دراین میان با توجه به اینکه اعتراض حق مسلم مردم است و ما در جهت قائل شدن احترام به حق مردم ، بعد از اعلام نتیجه نهایی و جمع بندی آراء از کاندیدها خواستیم کسانی که نسبت به برگزاری انتخابات اعتراضات دارند اعتراض خودشان را ظرف ۴۸ ساعت تحویل فرمانداری بدهند که ۱۹ نفر از داوطلبین شورای شهر نسبت به نتیجه انتخابات معترض بودند ما هم پس از طی فرآیند قانونی امروز چهار صندوق به عنوان ده درصد از صندوق های موجود در معرض بازشماری قرار دادیم.

وی افزود:  هم اکنون همکاران بنده با حضور نمایندگان منتخب و با حضور نمایندگان معترض به نحوی که خودشان حضور داشته باشند کار بازشماری را دارند انجام می دهند و با اطمینان به مردم  عرض می‌کنم که بنای ما بر این است که حق به حقدار برسد که طبیعت انتخابات هم همین است.

فرزادی پور گفت:  تمام تلاش این بود که با کمک اعضای شورای تامین و عوامل اجرایی عوامل نظارتی و بازرسی انتخابات قانونمندی را برگزار کنیم ولی خوب شائبه های را از جانب مردم مطرح کردند و از آن جهت مردم سرمایه های اجتماعی ما هستند بازشماری آرا امروز آغاز کردیم.

وی بیان کرد: در خصوص به شرایط نتایج احتمالی انتخابات به هر نتیجه ای که رسیدیم نتایج مبارک و قابل اعتمادی خواهد بود و از آن جهت که شعار امانت داری اساس کار بوده حتی آمادگی لازم را پیدا کردیم که انشالله تمامی صندوق‌های رای مورد بازشمارش قرار بدیم چرا که اجرای عدالت و اجرای قانون برای جمهوری اسلامی از  تعهدات مستقیم ما است و حرمت افراد حق مسلم افراد و حق مسلم مردم است.