مرصاد نیوز 13:09 - 1400/04/05
مشکلات موجود از دید نخبگان کرمانشاهی؛

مظاهری: افرادی در عرصه ورزش قرار گرفتند که تنها افتخار آنها این بود که کارت ورزشی در جیبشان داشتند

مرصاد نیوز: یک ورزشکار کرمانشاهی گفت: متاسفانه افرادی در عرصه ورزش قرار گرفتند که تنها افتخار آنها این بود که کارت ورزشی در جیبشان داشتند و سال‌های نه چندان دور عضو جمعیت پیاده روی بودند، ورزشی نبودند و ورزش را نمی‌فهمیدند.

علی مظاهری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: موضوع رفع مشکلات ورزشکاران هم رئیس جمهور و هم نماینده مجلس را  درگیر می کند اما مانند دیگر کشورهای دنیا که صاحب ورزش هستند باید کاری کرد که ورزش دیده شود و به ورزشکاران و محیط های ورزشی بها داده شود.

 این ورزشکار کرمانشاهی افزود: باید قهرمانان را به گونه ای در کشور نمایان کنیم که سالن‌های ورزشی مملو از جمعیت شوند.

مظاهری گفت: اکنون در شرایطی قرار دادیم که کودکان و نوجوانان نگاه می کنند که چگونه با مدال آوران در سطح استان و کشور رفتار  می‌شود پس توجه به ورزشکاران علاوه بر اینکه سبب افزایش شمار آنها خواهد شد سبب می شود ورزشکاران در سطح قهرمانی فعالیت کنند.

وی عنوان کرد: باید مجلس و دولت در این زمینه مصوبات خوبی داشته باشند و بتوانند اقداماتی را در سطح کلان انجام دهند.

این ورزشکار قهرمان تصریح کرد: مطالبات ورزشی بسیار فراوان است اما بزرگترین کاری که یک رئیس جمهور می‌تواند انجام دهد انتخاب فردی است که بتواند سکاندار ورزش در وزارتخانه باشد و نمایندگان مجلس هم به وی رای دهند تا بتواند ورزش کشور را متحول کند.

مظاهری گفت: متاسفانه افرادی در عرصه ورزش قرار گرفتند که تنها افتخار آنها این بود که کارت ورزشی در جیبشان داشتند و سال‌های نه چندان دور عضو جمعیت پیاده روی بودند، ورزشی نبودند و ورزش را نمی‌فهمیدند.

وی افزود: لابی گری ها ورزش ایران را نابود کرده بنابراین مهمترین کاری که رئیس جمهور می‌تواند انجام دهد این است که در کابینه اش فردی را قرار دهد که ورزشی باشد و درد ورزش را بفهمد و بتواند به ورزش کمک کند.

مظاهری خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم ورزش در استان و در سطح کلان پیشرفت کند باید ورزش نماها را از عرصه ورزش دور کنیم و قهرمان هایی که خانه نشین شدند به گود آوریم در غیر این صورت آب در هاون کوبیدن است.