مرصاد نیوز 09:38 - 1400/04/06
مدیر یک انتشارات در کرمانشاه:

امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند

مرصاد نیوز: مدیر انتشارات "سرانه" در کرمانشاه گفت: امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند و سیستم و سازماندهی طوری صورت بگیرد که این افراد بتوانند مدیریت لازم را بر حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند.

مهرداد مرادی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: تمام مدیران و وزیرانی که در دولت یازدهم و دوازدهم در راس کار قرار گرفتند از نظر ما کارشناس و کاربلد هستند اما متاسفانه انتظارات اصحاب فرهنگ و هنر را برآورده نکردند.

مدیر انتشارات "سرانه" در کرمانشاه افزود: علت آن این است که اگر چه آنها کاربلد هستند اما سیستم و ساختار دولتی این اجازه را به آنها نمی دهد که آنچه را ما انتظار داریم‌پیاده کنند.

وی خاطر نشان کرد: انتظار ما از رئیس جمهور منتخب و مدیران کلی که قرار است انتخاب کند این است که به صورت کلی بر اصحاب هنر و فعالیت آنها مدیریت دقیق صورت بگیرد.

مرادی گفت: ما انتظار داریم فعالیت ها مدیریت شود یعنی با برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج امکانات، هدایت و کنترل، اسباب ایجاد انگیزه در اصحاب فرهنگ و هنر فراهم شود.

وی بیان داشت: بر تمام کسانی که در کرمانشاه کارهای هنری‌، ادبی و فرهنگی انجام می دهند هدایت و رهبری کلی صورت نمی گیرد و افراد به صورت پراکنده مشغول فعالیت هستند.

این مترجم و ناشر اظهار داشت: اگرچه از سوی اداره ارشاد و وزارت کشور این اقدامات کنترل می شود و حتی گاهی انگیزه ایجاد می شود اما انتظار ما این است در روزگاری که تکنولوژی و علم با سرعت در حال پیشرفت است فرهنگ و هنر با مدیریت علمی و صحیح صورت بگیرد.

وی افزود: هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر باید شناسایی و طبقه بندی شوند و برای آنها هدفگذاری صورت بگیرد تا در کانال خاص خود به فعالیت بپردازند و نتایج پس از ارزیابی به مردم ارائه شود و اگر آسیبی بر آن‌مترتب است درصدد رفع آن برآیند.

مرادی خاطر نشان کرد: همانطور که یک خودرو بدون بیمه حق تردد ندارد و پایان کار یک ساختمان در صورت تایید مهندس عمران قابل ارائه است ما نیز انتظار داریم با وضع قوانین و مقرراتی اصحاب فرهنگ و هنر برای ارتقاء آگاهی و دانش مردم ملزم به فعالیت شوند.

وی گفت: چرا باید برای جلوگیری از خسارت مالی بیمه الزامی باشد اما برای کتاب نخواندن و انجام ندادن کارهای هنری چنین مقررات و قوانینی وضع نمی شود.

مرادی بیان داشت: از دولت آینده انتظار داریم فرهنگ و هنر به خوبی مدیریت شود و قوانین و مقرراتی وضع شود تا مردم به اجبار وارد عرصه هنری شوند چرا که بدون شک نداشتن آگاهی و بصیرت در بین جامعه خسارتی بالاتر از خسارت‌های مالی دارد.

وی افزود: امیدوارم در دولت آینده افرادی لایق، شایسته، دانا و کارآمد در رأس امورات هنری قرار بگیرند و سیستم و سازماندهی طوری صورت بگیرد که این افراد بتوانند مدیریت لازم را بر حوزه فرهنگ و هنر داشته باشند.