مرصاد نیوز 11:15 - 1400/04/08
رئیس اتحادیه پارچه فروشان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

تخفیف های مالیاتی برای کسبه محقق نشد/ صنف پارچه فروشان با تورم موجود سرمایه خود را از دست داده اند

مرصاد نیوز: رئیس اتحادیه پارچه فروشان کرمانشاه گفت: صنف پارچه فروشان مشکلات فراوانی دارند از سویی بازار بسیار ضعیف شده و از سوی دیگر کسبه با این تورم سرمایه خود را از دست داده اند زیرا آنها به انتظار ارزان شدن اجناس خرید نکرده اند و اکنون سرمایه آنها بسیار ناچیز شده است.

منصورعلی یزدانی در گفتگو با خبرنگار مرصاد، با آرزوی توفیق برای  رئیس‌جمهور جدید در این مسئولیت سخت، درباره مشکلات صنف پارچه فروشان اظهار داشت: در این مدت برای همه مشکلاتی ایجاد شده و در ایام کرونا وضعیت بدتر هم شده است.

رئیس اتحادیه پارچه فروشان کرمانشاه گفت: به دنبال شیوع کرونا با تعطیلی بازار بسیاری از کسبه قدرت خود را برای فعالیت از دست دادند.

یزدانی پرداخت مالیات را یکی دیگر از مشکلات کسبه اعلام کرد و گفت: اگرچه سال های قبل یک ماه مهلت تکمیل فرم خود اظهاری مالیاتی از سوی اداره دارایی داده می شد اما  در این روزها کمتر از یک ماه فرصت داده شده است.

وی عنوان کرد: همچنین مالیات ها را برابر سال ۹۸ برقرار کرده اند در حالی که بازار سال گذشته مانند سال 98 نبوده است.

رئیس اتحادیه پارچه فروشان کرمانشاه گفت: همچنین موضوع تخفیف های مالیاتی برای کسبه محقق نشد.

یزدانی تصریح کرد: قرار شد به صاحبان واحدهای صنفی که با شیوع کرونا خسارت دیدند کمک هایی پرداخت شود که در این راستا لیستی از اسامی کسبه فرستاده شد اما کمکی تعلق نگرفت.

وی افزود: هرساله شهرداری عوارضی برای جمع آوری ضایعات کسبه پارچه فروش در مجتمع های تجاری وضع می کند که پرداخت این وجوه برای عده ای سخت است.

یزدانی خاطرنشان کرد: صنف پارچه فروشان مشکلات فراوانی دارند از سویی بازار بسیار ضعیف شده و از سوی دیگر کسبه با این تورم سرمایه خود را از دست داده اند زیرا آنها به انتظار ارزان شدن اجناس خرید نکرده اند و اکنون سرمایه آنها بسیار ناچیز شده است.

رئیس اتحادیه پارچه فروشان کرمانشاه با بیان اينکه رسیدگی به این مشکلات از جمله مطالبات صنف پارچه پارچه‌ است، گفت: همچنین شاهد افزایش چشمگیر قیمت پارچه هستیم.