مرصاد نیوز 13:27 - 1400/04/09
رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

مالیات بر ارزش افزوده به فروشندگان صنعت طلا آسیب زده است

مرصاد نیوز: رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان کرمانشاه گفت: مالیات بر ارزش افزوده به فروشندگان و ویترین داران صنعت طلا آسیب زده تا جایی که باعث ورود کالای قاچاق و تعطیلی کارگاه های طلاسازی هم شده است.

محمد سعید جعفری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، اظهار داشت: بزرگترین مشکل صنف طلافروشان که بارها گفته ایم و از طریق نمایندگان مجلس به گوش دولت قبلی نیز رسانده‌ایم موضوع مالیات بر ارزش افزوده طلا است که سبب تعطیلی کارگاه‌های طلاسازی شده است.

 رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان کرمانشاه افزود: مالیات بر ارزش افزوده به فروشندگان و ویترین داران صنعت طلا آسیب زده تا جایی که باعث ورود کالای قاچاق و تعطیلی کارگاه های طلاسازی هم شده است.

جعفری گفت: از سوی دیگر مردم به خرید طلای دست دوم روی آورده اند در حالی که فروش آن ممنوع است.

وی عنوان کرد: از رئیس جمهور منتخب مردم درخواست داریم که در آینده به موضوع حذف مالیات بر ارزش افزوده رسیدگی کند زیرا در همه دنیا به طلا به عنوان کالایی سرمایه‌ای نگاه می‌شود نه کالای لوکسی که مشمول مالیات است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر فروشان کرمانشاه تصریح کرد: اگر مالیات بر ارزش افزوده طلا حذف شود بسیاری از مشکلات مرتبط با طلا برطرف خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه نرخ دلار ثابت نگهداشته شود، خاطرنشان کرد: در حالی که نوسانات در همه دنیا با انس جهانی است اما در ایران یک شاخص اصلی به نام قیمت دلار وجود دارد که نرخ طلا را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: اگر قیمت دلار ثابت شود به سود معاملات صنعت طلا است.