مرصاد نیوز 11:17 - 1400/04/13
دبیر پیشین جشنواره ملی تئاتر مرصاد:

پشتیبانی و مانع زدایی لازمه برگزاری موفق جشنواره ملی تئاتر مرصاد است

مرصاد نیوز: دبیر پیشین جشنواره ملی تئاتر مرصاد گفت: جشنواره ملی تئاتر مرصاد نیازمند توجه جدی مدیریت ارشد استان است، (پشتیبانی) و (مانع زدایی) لازمه برگزاری موفق جشنواره ملی تئاتر مرصاد است.

ه گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، رسول نادری در گفتگو با خبرنگار اسلام آباد خبر،  با بیان اینکه فراخوان دوازدهمین دوره جشنواره مرصاد تدوین و منتشر شده است، اظهارداشت: خوشبختانه در همین چند روزه انتشار فراخوان، استقبال بسیار خوبی از سوی گروه‌های نمایشی سراسر کشور جهت حضور در این جشنواره صورت گرفته است.

دبیر پیشین جشنواره ملی تئاتر مرصاد همچنین با توجه به اهداف و ضرورت های از پیش تعیین شده این جشنواره گفت: در دو دوره گذشته که جشنواره در سطح ملی برگزار شد شاهد استقبال گسترده مردم از اجرای نمایش ها و به ویژه نمایش های بخش خیابانی که در چند نقطه از سطح شهرستان و همچنین در شهرهای حمیل و کرندغرب برگزار شد، بودیم.  

نادری افزود: یازدهمین دوره این جشنواره در سال 1398 در دو بخش صحنه ای و خیابانی با حضور بیش از از ۲۰۰ نفر از هنرمندان تئاتر سراسر کشور به مدت  ۵ شبانه روز  در دو بخش صحنه ای و خیابانی برگزار شد و دبیرخانه جشنواره توانست میزبانی خوبی از میهمانان بعمل آورد و هم اکنون نیز دوازدهمین دوره جشنواره در چهار بخش صحنه‌ای، خیابانی، نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی برنامه ریزی شده است.

وی با اشاره به ثبت پنجم مرداد ماه (سالروز عملیات مرصاد) به عنوان روز ملی کرمانشاه و توجه ویژه مدیریت ارشد استان به جشنواره تئاتر مرصاد گفت: امید است که مسئولین استانی و کشوری نگاه ویژه ای به برگزاری این رویداد مهم  که تنها رویداد فرهنگی- ‌هنری در سطح استان است، داشته باشند و با حمایت های خود زمینه برگزاری باشکوه جشنواره را فراهم کنند.

مسئول دفتر نمایندگی انجمن نمایش شهرستان اسلام آبادغرب ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های ویژه فاضلی زاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، بیان داشت: جشنواره نیازمند توجه جدی بیشتر و فراتر از حمایت های مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و همانطور که در حوزه اقتصاد مقام معظم رهبری شعار پشتیبانی و مانع زدایی را اعلام کردند بهتر است در حوزه فرهنگ و هنر نیز مسئولان جهت اجرای هر چه بهتر این جشنواره تمام امکانات  خود را اعم از کمک های مالی و حمایت های زیرساختی  برای جشنواره بسیج کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به پیشنهاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ابلاغ  استاندار، مهندس حیدری فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب به عنوان رئیس شورای سیاست گذاری دوازدهمین دوره  این جشنواره منصوب شدند  و انشالله به زودی دبیر دوازدهمین دوره این جشنواره منصوب خواهند شد.

نادری ضمن تقدیر و تشکر از مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی، معاونت هنری و رییس اداره امور هنری و ریاست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب و همکارانشان، جایگاه والای این جشنواره را مدیون تلاش‌ها و پیگیری‌های هنرمندان تئاتر شهرستان دانست و بیان داشت: هنرمندان شهرستان اسلام آبادغرب بدون هیچ‌گونه چشم داشتی، صادقانه و خالصانه بار تمام زحمات جشنواره را به دوش کشیدند و قطعاً این هنرمندان با تمام توان آماده برگزاری دوازدهمین دوره این جشنواره هستند.

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و مدیران شهرستان و هنرمندان نمایش  که در یازدهمین دوره همکاری لازم را با دبیرخانه و ستاد اجرایی این جشنواره داشتند، اظهار امیدواری کرد که امسال نیز جهت هرچه باشکوه تر برگزار شدن این جشنواره نهایت همکاری لازم را با دبیر جدید جشنواره داشته باشند.