مرصاد نیوز 12:52 - 1400/04/16
یادداشت: سیروس صدیقی

بی تدبیری دولت تدبیر و امید در روزهای آخر

مرصاد نیوز: شعار تدبیر و امید برای دولتی که ۸ سال از عمرش سپری شده و در واپسین روزهای عمر خود قدم میزند شعار بسیار بزرگی بود که هیچوقت نمایان نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد به نقل از بازی دراز سیروس صدیقی در یادداشتی نوشت: از تمام مسائل کشور که بگذریم دو مسئله بزرگ امروز در کشور وجود دارد که کمال و درجه بالای بی تدبیری از سوی دولت تدبیر و امید در آن به خوبی مشاهده می شود .

اولین مسئله که با سلامت و جان مردم ارتباط دارد مسئله واکسیناسیون عمومی کرونا هست . از زمان شروع واکسیناسیون در کشور پس از تحویل اولین محموله واکسن خارجی تقریبا .... مدت می گذرد و تااین لحظه ..... واکسن وارد کشور شده و از مردم در برابر بیماری کوید ۱۹ واکسینه شده اند.

این در حالیست که سومین یا چهارمین واکسن تولید شده داخل نیز رونمایی شده است . واکسن کوایران برکت اولین واکسن رونمایی شده مجوز تزریق اضطراری را هم گرفته است و بقیه واکسن ها هم در نوبت  آزمونهای بالینی و مراحل مختلف تست قبل از مجوز تزریق خود هستند . و ما نمی‌دانیم که آنقدر تعلل برای استفاده از واکسن ایرانی چیست . واکسنی که شخص اول مملکت یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی که سلامتی و جان ایشان برای همه ما مهم است آنرا تایید کرده و از آن استفاده می کند اما دولت از آن برای عموم مردم استفاده نمی کند اما در مقابل به واکسن‌های خارجی فورا اعتماد کرده و از آن استفاده عمومی می کند.

ماهم قبول داریم که تحریم‌های ظالمانه مانع خرید و وارد کردن واکسن‌های خارجی بیشتر شده است ما دیگر قبول داریم که تحریم بد است دیگر نمی خواهد با بوجود آوردن صف های طویل از پیرمرد و پیرزن های سالمند بدبودن این وضعیت را ثابت کنید.

سیستان و بلوچستان منطقه ای مرزی با مردمی فقیر و تنگدست چرا باید قربانی بی تدبیری دولت شود وضعیت قرمز این استان محروم و جان دادن مردم فقیر در آن دل هر انسانی را به درد می آورد و معلوم نیست این وضعیت تا کی باید ادامه پیدا کند که دولت بالاخره جهادی و انقلابی وارد کارزار مقابله به شیوع این بیماری مهلک شده و با واکسیناسیون عمومی سریع این اپیدمی را از پای درآورد.

شاید کمتر کسی باشد که رقابتهای فوتبال یورو را شبها تماشا نکند و مایه بسی تعجب است که کشورهای اروپایی با آن همه قربانیان کرونا چطور سریعا به این سطح رسیده که مسابقات فوتبال را باحضور تماشاگران برگزار می کنند.

دومین مسئله امروز کشور قطعی های مکرر و مستمر برق در سراسر کشور است که جز دراین دولت تدبیر و امید هیچگونه سابقه ای نداشته است.

قطعی و خاموشیهای اعمال شده به بهانه کمبود تولید برق آن قدر گسترده است که مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه و حتی رئیس جمهور منتخب را هم وادار به ورود به موضوع کرده است.

قوه قضائیه که تازه دیروز رئیس جدید خودرا معرفی کرده است از امروز و دراولین کار رئیس جدید خود دادستان کل کشور را موظف به بررسی این موضوع کرده است.

مجلس انقلابی و دکتر قالیباف نیز با تشکیل جلسه با وزارتخانه مربوطه برای رسیدگی به موضوع بحثهای مختلفی انجام داده و طبق اعلام خود با وزارت نیرو برای کمتر شدن سطح خاموشیهای کشور به توافق رسیده اند.

ریئس جمهور منتخب نیز وزیر نیرو را فراخوانده و از وی بابت وضعیت پیش آمده توضیح خواسته است.

این همه بررسی انجام گرفته نشان دهنده این است که تمام دستگاههای خارج از دولت اهمیت و بزرگی این موضوع را دانسته ، به وضعیت بد و در عذاب بودن مردم کشور واقف بوده و برای بررسی و حل موضوع از همراهی پرتلاش هستند الا دولت تدبیر و امید که معلوم نیست این شعار تدبیر و امید را از کجا آورد و به گردن خود انداخت درحالیکه هیچ نشانی از تدبیر و امید در این ۸ساله عمرش از او مشاهده نشد.

شهرستان سرپل ذهاب نیز که وضعیتش کاملا مشخص است در هیچ کجای دنیا به مناطق گرمسیری آنقدر اجحاف نمی شود . از برق و آب رایگان مناطق گرمسیری گذشتیم از نرخ بهای مصرفی انرژی مناطق گرمسیر گذشتیم از واگذاری یارانه ای سیستمهای سرمایشی گذشتیم آنقدر دست پایین گرفتیم که امروز آب و برق ماهم مثل مناطق سردسیر و معتدل باید قطع شود همان برخوردی با ما صورت میگیرد که با شهرهای سردسیری و معتدل می شود .

شهری که دمای بالای ۲۰ درجه را در وسط تابستان تجربه نکرده باید مثل سرپل‌ذهاب ۵۰ درجه برق و آب داشته باشد.

اعتراض و پیگیری مسئولین شهرستانی هم راه به جایی نبرد و برخورد وزارتخانه ای ها با ما بجای کمتر شدن سطح خاموشی ها بالعکس شده و در چند روز اخیر تمام شهرستان بدون استثناء با خاموشی مواجه شده است البته فقط به این اکتفا نکرده اند و بی تدبیری را با اضافه کردن ساعت خاموشی از یک ساعت و نیم و دوساعت به دوساعت و نیم به منصه ظهور رسانده اند.

در چند روز اخیر بسیاری از خانواده های دارای معلول و سالمند و جانباز و مریض و نوزاد در سختی و مشقت بسیار زندگی گذرانده و برخی از خانواده های حتی بی بضاعت وسایل برقی خودرا از دست داده اند ، فاسد شدن مواد غذایی و دارویی ، تعطیلی خدمات پزشکی و دارویی و خیلی تاثیرات منفی دیگر از محل قطعی های برق روزانه شهرستان هرروز مشاهده می شود و تدبیری که بعد از گذشت ۸ سال از عمر دولت تدبیر و امید همچنان مشاهده نمی شود که نمی شود ...