مرصاد نیوز 13:41 - 1400/05/03
در گفتگو با مرصاد مطرح شد:

افزایش 41 درصدی قیمت روغن ماشین

مرصاد نیوز: رئیس اتحادیه تعویض روغنی و کارواش‌های کرمانشاه گفت: از دوشنبه قبل بر اساس درخواست تولیدکنندگان روغن ماشین با موافقت سازمان تا ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

بیژن نیری در گفتگو با خبرنگار مرصاد، در خصوص تغییرات قیمتی انواع روغن موتور در بازار اظهار داشت: طی دوماه اخیر علت کمبود روغن خودرو در بازار به دلیل نارضایتی تولید کنندگان از قیمت روغن و عدم توزیع مناسب از طرف آنها بود.

رئیس اتحادیه تعویض روغنی و کارواش‌های کرمانشاه افزود: بر این اساس از دوشنبه قبل درخواست تولید کنندگان روغن ماشین با موافقت سازمان تا ۴۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: این در حالی است که تولیدکنندگان درخواست افزایش بیش از ۴۱ درصدی را داشتند و همین امر سبب شده که در حال حاضر نیز به ندرت و به صورت قطره چکانی روغن در بازار یافت شود.

نیری بیان داشت: این افزایش ۴۱ درصدی بدون تردید افزایش قیمت کرایه ماشین سنگین، حمل بار و ... را به دنبال خواهد داشت چرا که قبلاً یک روغن ۲۰ لیتری ۴۰۰ هزار تومان هزینه داشت و الان به حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان رسیده است و خودروداران مجبورند این قیمت را بر کرایه حمل بار بکشند.

وی با بیان اينکه از ۲ ماه پیش اعلام کردیم که روغن موتور به ندرت در بازار یافت می شود و الان هم همین مشکل را داریم، اظهار داشت: متاسفانه فروش روغن موتور به صورت سبدی است و عامل فروش روغن در کرمانشاه به اجبار علاوه بر نیاز باید یکسری روغن های دیگر از جمله هیدرولیک، ضد یخ و ... را هم خریداری کند که همین امر نارضایتی آنها را رقم زده است.

به گفته نیری صف های طولانی برای خرید روغن‌موتور نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که با این کمبود روغن در بازار به وجود آمده است.