مرصاد نیوز 13:01 - 1400/05/10
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری:

باید بیشتر به ادبیات مقاومت و دفاع مقدس بپردازیم/ برای شناساندن روز ملی کرمانشاه فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی شکل بگیرد

مرصاد نیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید برای شناساندن روز ملی کرمانشاه فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی شکل بگیرد تا آحاد مختلف مردم این روز را بشناسند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آیت الله محمود محمدی عراقی امروز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان ضمن تقدیر از پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی در خصوص نامگذاری روز ملی کرمانشاه، گفت: کمتر استانی یک روز ملی به نام آنها ثبت شده است که خوشبختانه به حمد خدا و و برکت خون شهدا این افتخار نصیب استان کرمانشاه شده است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: این نامگذاری ها یک وسیله و نماد است مهم این است که در این شرایط که دشمن سعی می‌کند گسست بین نسلی را ایجاد کرده و جوانان را نسبت به هویت ملی خودشان بی‌تفاوت کند این نامگذاری فرصتی است تا جوانان ما با فداکاری ها و رشادت های مردم در دوران مقدس بیشتر آشنا شوند.

وی خاطر نشان کرد: باید دستگاه های فرهنگی در این زمینه بیشتر فعال شوند و کارگروهی با عضویت دستگاه های ذیربط چه دولتی و چه غیر دولتی تشکیل شود.

آیت الله محمدی عراقی بیان داشت: باید از همین الان برای سال آینده برنامه ریزی کرد و از امکانات دولتی و مردمی استفاده شود تا کارهای فاخری صورت بگیرد و نمادی در شهر ساخته شود.

وی از رسانه ها نیز خواست تا به این موضوع به نحو احسن بپردازند و افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا در این روز جشنواره های ادبی و هنری برگزار شود و همه دستگاه‌های فرهنگی، هنرمندان، شعرا و... به این روز توجه ویژه داشته باشند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: استان کرمانشاه به لحاظ فرهنگی و ادبی شخصیت‌های برجسته ملی زیادی دارد اما فضای هنری این افراد فضای انقلابی و دینی نیست بلکه یک فضای سکولار است و این جای تاسف دارد و شاید نشان از کم‌کاری ما است.

وی گفت: باید بیشتر به ادبیات مقاومت و دفاع مقدس بپردازیم و در این زمینه شعرا و نویسندگان وارد عرصه شوند و اهتمام ویژه به این موضوعات داشته باشند.

آیت الله محمدی عراقی اظهار داشت: در این شرایط و به برکت نامگذاری روز ملی کرمانشاه یکی از وظایف کار گروهی که تشکیل می شود باید شناسایی افراد برجسته هنری در سطح استان باشد.

وی خاطر نشان کرد: باید این هنرمندان را وارد میدان کنیم چرا که تا نخبگان وارد عرصه نشوند با برگزاری مراسم رسمی و دستوری نمی‌توانیم کاری پیش ببریم.

آیت الله محمدی عراقی بیان داشت: باید برای شناساندن روز ملی کرمانشاه فرهنگ‌سازی و گفتمان سازی شکل بگیرد تا آحاد مختلف مردم این روز را بشناسند و به آن افتخار کنند.