مرصاد نیوز 14:44 - 1400/05/10
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مطرح کرد:

نامگذاری یکی از میادین یا خیابان های کرمانشاه به نام "مرصاد"/ اضافه شدن "عملیات مرصاد" در کتاب‌های درسی

مرصاد نیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: پیشنهاد می شود یکی از میادین بزرگ، پل و یا بلوار مطرح در استان و سطح شهرستان کرمانشاه به نام مرصاد نام گذاری شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، امروز یکشنبه یکصد و بیستمین جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه کرمانشاه با حضور آیت الله علماء، آیت الله محمدی عراقی، استاندار کرمانشاه، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان و دیگر اعضای جلسه برگزار شد.

بهرام فاضلی در این جلسه ضمن تشریح  فعالیت های صورت گرفته  از تاریخ ۱۳ اسفند ۹۹  تاکنون اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز همزمان با جشن اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان به حمدالله استان متاثر از فضای معنوی ایجاد شده رنگ و بوی کاملا فرهنگی و علوی به خود گرفت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: با شروع ماه مبارک رمضان طرح اطعام و مواسات در اجرای فرامین مقام معظم رهبری برای کمک به طبقات آسیب پذیر، جو معنوی به ویژه بین متدینین ایجاد کرد که در این راستا کمک های نیروهای سپاه حضرت نبی اکرم(ص)، سازمان تبلیغات، استانداری و سایر دستگاه ها قابل تقدیر است.

وی گفت: برگزاری مراسم لیالی قدر، علی رغم محدودیت های موجود به واسطه کرونا آبرومندانه و ارزشمند بود و حرکت خودجوش هیئات مذهبی در گرامیداشت سالروز شهادت امیرالمومنین علی (ع) قابل ستایش بود.

فاضلی ادامه داد: پس از آن برگزاری نماز شکوهمند عید فطر، خروج از ماه مبارک رمضان را با عظمت و خاطره و نمود درخشان همراه کرد.

وی بیان داشت: به مرور با نزدیک شدن به ایام سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا, فضای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی استان رنگ و بوی کاملا مستعد و مطلوب به خود گرفت.

فاضلی اوج فعالیت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی چند ماهه اخیر در استان را در روز ۲۸ خرداد روز انتخابات دانست و گفت: در این میان نقش نشریات محلی و نمایندگی نشریات سراسری و همچنین خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان نقشی کاملا مثبت و ارزشمند و تاثیرگذار در تحریک و تهییج مردم به شرکت در انتخابات متجلی کرد.

وی همچنین به ثبت جهانی اورامانات اشاره کرد و اظهار داشت: روز ۵ مرداد همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در سال ۶۷ به عنوان روز مقاومت و پایداری مردم کرمانشاه‌ اثر قابل توجهی در ایجاد فضای مثبت و انرژی بخش در جامعه داشت که در این خصوص پیشنهاداتی در راستای بزرگداشت روز ملی کرمانشاه در جلسه گرامی داشت عملیات مرصاد در حضور معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مطرح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در روز ۴ مرداد تجمع شکوهمند مردمی در گردنه مرصاد همزمان با سخنرانی سردار سلامی فرمانده محترم سپاه کشور ضمن بخشیدن رنگ و بویی حماسی به سالروز عملیات مرصاد گام ارزشمندی برای آغاز برنامه های روز ملی کرمانشاه به حساب می آید.

فاضلی اختصاص بودجه مناسب جهت ساخت سریال و یک فیلم سینمایی فاخر با  حضور چهره های مطرح سینمایی کشور از سوی استانداری، ساخت انیمیشن از این رویداد عظیم برای آگاهی و ایجاد حس تعلق خاطر در کودکان و نوجوانان را از پیشنهادات برای روز ملی کرمانشاه عنوان کرد.

وی همچنین تلاش آموزش و پرورش برای قرار گرفتن موضوع عملیات مرصاد در کتب درسی پایه های مختلف به ویژه پایه گروه الف و ب را از دیگر پیشنهادات اعلام کرد.

فاضلی گفت: پیشنهاد می شود یکی از میادین بزرگ، پل و یا بلوار مطرح در استان و سطح  شهرستان کرمانشاه به نام مرصاد نام گذاری شود و معاون عمرانی استانداری کرمانشاه نیز از طریق دفتر شهری و روستایی به شهرستان های استان ابلاغ کند به این مناسبت یک میدان یا خیابان  به نام مرصاد نامگذاری کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: از هم اکنون با هدایت و راهنمایی حضرت آیت اله علماء و حضرت آیت اله محمدی عراقی به گونه ای پیگیری شود که هر ساله در روز ملی کرمانشاه جمعی از مردم و رزمندگان عملیات مرصاد به حضور مقام معظم رهبری شرفیاب شوند.