مرصاد نیوز 12:00 - 1400/05/11
مرصاد گزارش می دهد؛

ورزش های تابستانی هم از زخم تدبیر و امید در امان نماند/ خشکسالی هم به کرونا اضافه شد

مرصاد نیوز: برخی از رشته های ورزشی در فصل تابستان به دلیل شرایط آب و هوایی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، تعطیلی مدارس و دانشگاه ها از سویی و شرایط گرم آب و هوایی از سوی دیگر سبب می شود برخی رشته های ورزشی با استقبال بیشتری مواجه شوند.

قایقرانی از جمله رشته هایی است که به دلیل شرایط خاص انجام تمرین در فضای باز به دنبال شیوع کرونا هم تعطیل نشد به گونه ای که اکنون بیش از پیش هم مورد استقبال قرار گرفته است.

قایقرانی در تابستان  بیشتر مورد استقبال است

جلال عزیزی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: شیوع کرونا بسیاری از رشته های ور‌زشی را تحت تأثیر قرار داده تا جایی که برخی از ورزش ها تعطیل شده اند و رشته هایی نیز بنا به دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا فعال هستند.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه گاهی برخی از رشته ها اجازه فعالیت ندارند، گفت: والیبال، فوتبال، دومیدانی، قایقرانی، ورزش همگانی و روستایی، فوتبال ساحلی و سالنی رشته های فعال در تابستان هستند که در فضای آزاد هم برگزار می شوند.

عزیزی گفت: رشته های پر برخورد نظیر کشتی، کاراته، بوکس، تکواندو و بسیاری رشته های دیگر به دلیل وضعیت کنونی اجازه فعالیت ندارند.

عزیزی تصریح کرد: به طور معمول در همه ایام سال فعالیت در رشته های ورزشی صورت می گیرد اما با توجه به شرایط فصلی برخی رشته ها نظیر شنا، قایقرانی و مدارس فوتبال در تابستان استقبال بیشتری از آنها به عمل می آيد.

وی عنوان کرد: متاسفانه اکنون به دلیل شرایط کرونا در رشته شنا اجازه فعالیت نداریم، در رشته قایقرانی هم با کمبود منابع آب مواجه هستیم هرچند هماهنگی های لازم برای انجام تمرینات در سراب نیلوفر صورت گرفته است.

معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: در موضوع مدارس فوتبال زیرساختهای خوبی به منظور غنی سازی اوقات فراغت ایجاد شده است.

عزیزی خاطرنشان کرد: در همه  شهرستان‌ها زمین‌های فوتبال مرمت و بازسازی شده و در کرمانشاه نیز پس از نیم قرن زمین شماره دو ورزشگاه آزادی، زمین اصلی این ورزشگاه و زمین ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بازسازی و احیا شده همچنین توسط خیرین در بخش خصوصی ۱۵ زمین چمن مصنوعی در مناطق کم برخورد کم‌برخوردار احداث شده است.

وی افزود: در موضوع مدارس فوتبال کرمانشاه اتفاق بسیار خوبی رخ داده و از نظر زیرساختهای فوتبال و مدارس فوتبال پیشرفت قابل ملاحظه در کلانشهر کرمانشاه نسبت به گذشته داشته ایم.

در تابستان رشته قایقرانی از استقبال بیشتری برخوردار است

پیمان ضیایی در گفتگو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: در فصل تابستان به دلیل شرایط آب و هوایی رشته قایقرانی از استقبال بیشتری برخوردار است همچنین در شرایط شیوع کرونا که بسیاری از ورزش‌های سالنی تعطیل شده اند ممنوعیتی برای انجام تمرینات قایقرانی وجود ندارد و افراد می توانند در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی تمرینات خود را انجام دهند.

رئیس هیئت قایقرانی استان کرمانشاه گفت: رشته قایقرانی گرایش های متعددی دارد  که سبب جذابیت بیشتر این رشته شده به گونه ای که علاقه مندان به رشته های انفرادی و تیمی می توانند آن را انتخاب کنند.

ضیایی گفت: برخی گرایش های قایقرانی نظیر کایاک، کانادایی رویینگ رشته های انفرادی و رشته‌هایی مثل کانوپولو و دراگون بوت رشته‌های تیمی هستند که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و معمولاً مخاطبان فراوانی دارد.

وی با بیان اينکه استان کرمانشاه از نظر موقعیت آبی برای انجام تمرینات قایقرانی چندان جالب نیست، عنوان کرد: اکنون تمرینات در دریاچه سراب نیلوفر انجام می‌شود و افراد باید مسافتی را برای انجام تمرینات طی کنند.

رئیس هیئت قایقرانی استان کرمانشاه با اشاره به مشکلات مربوط به انعقاد قرارداد در سراب نیلوفر گفت: پیش از این محل تمرینات، دریاچه شهربازی بود که به دلیل خشک شدن و لایروبی دیگر این امکان وجود ندارد هر چند که اقداماتی در دست اجرا است تا بتوانند دوباره آن را آب گیری کنند و در اختیار هیئت قایقرانی قرار دهند.

ضیایی تصریح کرد: استان کرمانشاه از نظر آب جزء استان‌های خوب است و پهنه های آبی بسیار خوبی  مانند سد سلیمانشاه، سد گیلانغرب، سد داریان پاوه، سد شیان اسلام آباد دارد حتی چندین دوره اردوهای تیم ملی در سد سنقر برگزار شد که محل مناسبی است.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم از این ظرفیتها استفاده کنیم هیئت های قایقرانی را در سطح شهرستان ها فعال  کردیم.

ضیایی خاطرنشان کرد: با این ضربه ای که کرونا وارد کرده نتوانستیم در کنار برگزاری اردوها، قایقرانان را در پهنه های آبی سدها آموزش دهیم.