مرصاد نیوز 19:11 - 1400/05/14
یادداشت؛

شورای شهر هرسین گام اول را با تردید برداشت

مرصاد نیوز:علی رغم اخبار منتشر شده مبنی بر احترام اعضا شورای اسلامی شهر به رای مردم در خصوص انتخاب رئیس شورا شنیده ها از وجود برخی تنش ها و پادر میانی برخی مسئولین در این خصوص حکایت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از دیوانگاه، یادداشت- صبح امروز در جلسه ای که با حضور اعضای شورای شهر هرسین برگزار شد پس از کش و قوس های فراوان بلاخره آقای علی امیدی که بالاترین آراء را از بین اعضای شورا کسب کرده بود به عنوان رئیس اول شورای شهر ششم برگزیده شد.

 

هر چند که با وجود احترام به رای اعضای شورا این گونه انتخاب عرف معمول به شمار می رود و از طرفی اخبار منتشر شده در خصوص این انتخاب که اعضای شورا احترام به رأی مردم را ملاک قرار داده اند اما خبرهایی از وجود برخی تنش ها و ایجاد دو دستگی در پشت پرده این انتخاب حکایت دارد.

 

البته این موضوع در بحث انتخاب گزینه جدید شهرداری هرسین خود را بیشتر نشان می دهد و در حالی که از برخی شهرستان های همجوار اخباری از معرفی سرپرست شهرداری ها به گوش می رسد اعضای شورای هرسین هنوز در خم کوچه ماندن یا رفتن شهردار فعلی مانده اند.

 

از طرفی به استثنای شهردار فعلی که هنوز ماندن یا رفتنشان در هاله ای از ابهام است سه گزینه جهت بررسی وضعیت و سوابق در جمع شورای هرسین حضور پیدا کرده اند و سه گزینه بومی هم از حضور در این جلسات به علت عدم میل به فعالیت در شهر خود به دلایل شخصی عدم آمادگی خود را اعلام کرده اند.

 

با نگاهی گذرا به وضعیت اسفبار خیابان اصلی شهر هرسین به خصوص در دو ماه اخیر چه از لحاظ پروژه های رها شده و چه از لحاظ دست فروش های مستقر در این خیابان و وضعیت برخی از محلات که اغلب نارضایتی مردم را در پی دارد به نظر می رسد نیاز ضروری این شهر بیش از هر چیز یک کاسه کردن نظرات اعضای شورا و دوری از هر گونه منفعت طلبی  در انتخاب شهردار است.