مرصاد نیوز 18:53 - 1400/05/15
امام جمعه صحنه در خطبه های نماز جمعه:

ظرفیت های ایران اسلامی در 8 سال دولت دوازدهم مورد غلفت واقع شد

مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان صحنه گفت: شعار مردمی بودن و مردمی ماندن ، آیت الله رئیسی شعاری بود که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  امروله ،حجت الاسلام محمد رضا خاص امیری در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان صحنه عنوان کرد: مُباهله، درخواست لعن و نفرین الهی برای اثبات حقانیت است و بین دو طرفی رخ می‌دهد که هر کدام ادعای حقانیت دارند.

وی ادامه داد: این واژه در تاریخ اسلام به ماجرایی اشاره دارد که طی آن، پیامبر اسلام(ص) پس از مناظره با مسیحیانِ نجران و ایمان نیاوردن آنان، پیشنهاد مباهله داد و آنان پذیرفتند. با این حال مسیحیان نجران، در روز موعود از این کار خودداری کردند.

حجت الاسلام خاص امیری خاطر نشان کرد: جریان مباهله پیامبر(ص) نه تنها نشانگر حقانیت اصل دعوت پیامبر(ص) است، بلکه بر فضیلت همراهان او (حضرت علی، فاطمه و حسنین) در این ماجرا دلالت می‌کند.

امام جمعه شهرستان صحنه اشاره ای به مراسم تنفیذ رئیس جمهور داشت و گفت: شعار مردمی بودن و مردمی ماندن ، آیت الله رئیسی شعاری بود که مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفت چرا تمام حرکت های پرشور و ماندگار کشور با حضور مردم شکل گرفته است.

وی بیان کرد: طبق سخن مقام معظم رهبری شعار مردمی بودن و مردمی ماندن باید در واقعیت هم دیده شود و نخبگان ، جوانان و تمام اقشار جامعه هم باید پای کار بیایند چرا که جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت های عظیمی است که مدیر جهادی و انقلابی را طلب می کند.

خطیب نماز جمعه شهرستان صحنه با بیان اینکه ظرفیت های ایران اسلامی در 8 سال دولت دوازدهم مورد غلفت واقع شد، تشریح کرد: مردمی بودن بدون مقابله با فساد های گوناگون معنی درستی ندارد و این کار نیازمند سه عنصر برنامه ، انگیزه و پیگیری تا رسیدن به نتیجه مطلوب دارد.

حجت الاسلام خاص امیری گفت: چند روز پیش نیز مراسم انتخاب رئیس شورای اسلامی شهر صحنه  صوت گرفت و همه مردم از این عزیزان انتظار دارند که طبق قسمی که یاد کرده اند توان خود را برای خدمت رسانی به مردم به کار ببرند.