مرصاد نیوز 11:30 - 1400/06/04
مسئول روابط عمومی کل سپاه در کرمانشاه:

امروزه در عرصه یک رزم رسانه‌ای حرفه‌ای هستیم/ همه توان و امکانات سپاه پاسداران برای مقابله با کرونا بسیج شده است

مرصاد نیوز: مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: همه توان و امکانات سپاه پاسداران برای مقابله با کرونا بسیج شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، سردار رمضان شریف در نشست خبری با موضوع بررسی عملیات روانی دشمن که در محل دفتر نمایندگی ولی فقیه سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از زحمات خبرنگاران در انعکاس اخبار و خدمت رسانی به مردم تشکر کرد.

سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: تمام تلاش دشمنان اسلام در طی این بیش از 42 سال این است که گزاره های دینی و فرهنگ شیعه را کمرنگ کنند و در براندازی نظام از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.

وی تصریح کرد: ما باید به اهداف دشمن واقف باشیم؛ آنها ابتدا جنگ روانی ایجاد میکنند و افکار عمومی را تغییر می دهند اما در عمل بصورت ملموس و عینی چیزی وجود ندارد. به عنوان مثال ادعا می کنند که کارخانه های مواد شیمیایی عراق را منهدم می کنیم با این حرف تهدیدآمیز افکار عمومی درگیر می شود. الان چندین سال است از این تهدید میگذرد ولی هنوز مدارک و مستنداتی مبنی بر اینکه چنین اتفاقی افتاده باشد، وجود ندارد، بنابراین باید مواظب جنگ رسانه ای دشمن باشیم.

سردار شریف با ذکر مثالی از توطئه آمریکاییها افزود: گزاره دیگر آمریکایی ها این است که سال ها قبل به بهانه استقرار یک دولت مدرن در افغانستان در آنجا مستقر شدند. خانم رایس وزیر وقت  در مصاحبه ای اعلام کرد هدف ما از حضور در افغانستان ایجاد دولت جدید و تحسین برانگیز مطابق با شرایط امروزی است در حالیکه می بینیم عملا چنین اتفاقی نیفتاده، به طوریکه اکنون آمریکاییها از طالبان التماس می کنند که نیروهایش را به سلامت به کشور برگرداند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه بیان کرد: این انقلاب با رهبری امام خمینی(ه) شکل گرفته است.

سردار شریف افزود: در اوج تحریم و کرونا ما  انتخابات را برگزار کردیم و این ثبات و  اقتدار جمهوری اسلامی را نشان می دهد. ما باید همه همت خود را بکار بگیریم و پیشرفت و دستاوردهای کشور را در طول 40 سال گذشته با روشی هنرمندانه به نسل جدید انتقال دهیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون حدود 50 میلیون جمعیت جوان ما در معرض یک تهاجم فرهنگی حساب شده قرار گرفته اند. خیلی از جوانان و نوجوانان ما از دستاوردهای انقلاب خبر ندارند و رسانه های غربی اطلاعات اشتباه و دست و پا شکسته ای به آنها تحویل میدهد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: زمانیکه امام(ره) این سرزمین را از حلقوم انگلیسی ها و آمریکایی ها درآورد ما چیزی زیادی نداشتیم، بنابراین باید پیشرفت ها و دستاوردهای نظام را بطور شفاف و هنرمندانه به نسل جوان انتقال دهیم.

وی اذعان داشت: ما برای این انقلاب هزینه های زیادی دادیم، البته آزادی و استقلال هزینه دارد. امام(ره) یک کشور مستقل و آزاد، مبتنی بر احکام الهی تشکیل داد. جمهوری اسلامی کلمه حق است. درست است که مردم گلایه دارند، مشکلات اقتصادی دارند، اما با اصل نظام انس دارند، مخالفتی ندارند.

سردار شریف افزود: صهیونیست ها نمی توانند با جمهوری اسلامی مقابله کنند، حداکثر عربده کشی و اوج اقتدارشان ده پانزده روز است، اینها فقط شعار می دهند. این همه دیپلماسی، تجهیزات و پول در اختیار حزب بعث صدام گذاشتند اما اراده خدا چیزی دیگری بود و موفق نشدند بر ما مسلط شوند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه  اظهار داشت: رسالت اصحاب رسانه بسیار سنگین است. یک کشور 80 میلیونی مثل هر کشور دیگر مشکلات و اهمال کاریهایی از سوی برخی مسئولان داشته، اکنون بهترین فصل برای یک جهش مجدد است. 

وی گفت: به لحاظ جغرافیا و ژئوپلتیک، امنیت، نیروی انسانی در بهترین وضعیت قرار داریم. در اوج تحریم های ظالمانه دشمن، در همه زمینه ها از جمله کشاورزی، حوزه دفاعی و نظامی و صنعت توانستیم مصمم و بااراده پیشرفت کنیم و بر مشکلات فائق شویم.

وی گفت: غربی ها با هم افزایی رسانه ای دوقطبی ایجاد می کنند. جمهوری اسلامی در معرض یک تهاجم فرهنگی سازمان یافته قرار گرفته است،  امروزه در عرصه یک رزم رسانه ای حرفه ای هستیم، کمتر کشوری است که در معرض این همه تهاجم قرار گرفته باشد.

شریف بیان کرد: دشمن در بحث رسانه تلاش می‌کند اولا ملت ایران را نسبت به گذشته پشیمان نشان دهد و دوم اینکه وضعیت فعلی کشور را آشفته نشان دهد و در آخر در مردم نسبت به آینده ناامیدی به وجود بیاورد؛ اما موفق نخواهد شد.

وی گفت: در بحث واردات واکسن، رسانه‌های دشمن می‌خواهند دولت را مقصر نشان دهند، در حالی که رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به واردات واکسن به مسئولین دولتی، توصیه کرده‌اند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران در پایان گفت: همه توان و امکانات سپاه پاسداران برای مقابله با  کرونا بسیج شده و در اختیار مردم قرار گرفته است.

انتهای پیام/