مرصاد نیوز 09:44 - 1400/06/25
فرماندار صحنه خبر داد:

تجلیل از ۴۳۰ پیشکسوت دفاع مقدس در شهرستان صحنه

مرصاد نیوز: فرماندار شهرستان صحنه در جلسه ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس شهرستان صحنه، از تجلیل ۴۳۰ پیشکسوت دفاع مقدس این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد  به نقل از امروله، علیرضا حیدری، در جلسه ستاد بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس این شهرستان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره جانفشانی و شهامت شهدای هشت سال دفاع مقدس، بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای آشنایی جوانان با ارزش‌های والای دوران دفاع مقدس است.

فرماندار شهرستان صحنه افزود: امروز اگر کشور ما مدل موفق برای کشور‌های منطقه است، به‌واسطه صبر و استقامت مردم است که از دفاع مقدس نشأت گرفت و دفاع مقدس با قیام امام حسین (ع) پیوند دارد و در امتداد عاشوراست.

حیدری با بیان اینکه ماهیت اصلی دفاع مقدس، کار ارزشی است، گفت: پس از اجرای برنامه‌ها در چله دفاع مقدس، برنامه‌ها را سالانه کردیم و در طول سال با توجه به نگاه ویژه به دفاع مقدس و دستاورد‌های آن، به اجرای برنامه پرداختیم.

این مسئول با عنوان اینکه یادآوری حوادث و عملیات‌ها و رشادت‌های رزمندگان از اهداف ما بوده است، تاکید کرد: قدرشناسی، تکریم و تجلیل از ایثارگران، خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان و تشریح عملیات‌ها و دستاورد‌ها و پیامد‌های دفاع مقدس از دیگر اهداف ماست.

وی بر هرچه با شکوه‌تر برگزار کردن برنامه‌های گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: فرهنگ و آرمان شهدا باید در جامعه زنده بماند.

فرماندار شهرستان صحنه افزود: هفته دفاع مقدس بادآور تلاش، ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان و شهدای گران‌قدری است که در سنگر دفاع مقدس برای پاسداری از میهن و ارزش‌های انقلاب اسلامی از جان خود گذشتند و لازم است از این عزیزان تجلیل و تقدیر کنیم.

غبارروبی و عطر افشانی گلزارهای شهدا و یادمان‌های شهدای گمنام، تجلیل از ۴۳۰ پیشکسوت دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه عکس و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر، ویزیت رایگان، تجلیل از مدافعان سلامت، مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی و... از برنامه‌های دیگر هفته دفاع مقدس در شهرستان صحنه است که در این جلسه درباره آن بحث و گفت‌وگو شد.