مرصاد نیوز 19:02 - 1400/06/25
نماینده مردم اورامانات در مجلس:

بیمارستانهای استان کرمانشاه به حمایت ویژه‌ نیاز دارند

مرصاد نیوز: نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامي گفت: برای مجموعه بیمارستانهای استان کرمانشاه حمایت ویژه‌ای نیاز داریم زیرا تخت های بیمارستانی و آی سی یو برای بیماران کم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آرش لهونی امروز پنج شنبه در ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان کرمانشاه که با حضور وزیر بهداشت در استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در طول ۱۹ ماهی که از شیوع بیماری کرونا می گذرد شاهد زحمات شبانه روزی کادر درمان بودیم.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی حذف شرایط سنی جهت تزریق واکسن در کرمانشاه از سوی وزیر بهداشت را تصمیم خوبی دانست و افزود: امیدواریم با این روند در هفته های آینده شاهد آمار بالای واکسیناسیون در استان باشیم.

وی خاطر نشان کرد: برای مجموعه بیمارستانهای استان کرمانشاه حمایت ویژه‌ای نیاز داریم زیرا تخت های بیمارستانی و آی سی یو برای بیماران کم است و امیدواریم که وزیر بهداشت نسبت به حل این مشکلات اهتمام ویژه داشته باشد.

 لهونی گفت: در شهرستان‌های منطقه اورامانات دو بیمارستان داریم که نیاز است به تجهیزات این بیمارستان‌ها کمک شود.

وی  بیان داشت: در بیمارستان پاوه تعدادی متخصص داریم اما تجهیزات برای استفاده از تخصص آنها وجود ندارد و این حیف است مثلاً با وجود چشم پزشک، لوازم برای جراحی ندارد.

لهونی ادامه داد: شهرستان ثلاث باباجانی دارای بیمارستان موقت و روانسر نیز فاقد بیمارستان است که این یک معضل محسوب می شود زیرا سالانه در این محور مواصلاتی تصادفات فراوانی رخ می دهد و مجروحان آن برای مداوا به شهرستان‌های اطراف منتقل می‌شوند در حالی که شاید برای زنده ماندن برخی از آن ها پنج تا ۱۰ دقیقه فرصت باشد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه همچنین خواستار احداث پایگاه هوایی مرکز فوریت‌های پزشکی در منطقه اورامانات شد و اظهار داشت: با توجه به‌ حادثه خیز بودن این منطقه چنین پایگاهی می تواند برای امداد رسانی به حادثه دیدگان بسیار موثر باشد.

لهونی همچنین به تلاش نیروهای طرحی در دانشگاه علوم‌پزشکی اشاره کرد و بیان داشت: این نیروها با اخلاص در تمام حوزه ها از جمله انجام واکسیناسیون فعالیت می کنند و  انصاف نیست که پس از اتمام کرونا آنها را جواب کنیم لذا ضروری است وزارت بهداشت برنامه ای برای جذب و به کارگیری این افراد طراحی کند و اگر لازم باشد مجلس هم برای جذب آنها پای کار خواهد آمد تا حمایت های قانونی از آنها به عمل آید.