مرصاد نیوز 15:35 - 1400/07/19
سرپرست شهرداری پاوه مطرح کرد:

اجرای طرح کارت پارک الکترونیکی در خیابان های پاوه

مرصادنیوز: سرپرست شهرداری پاوه گفت: یکی از طرح‌هایی که شهرداری اقدامات اولیه اجرایی نمودن آن را به انجام رسانده است اجرای طرح کارت پارک الکترونیکی در برخی از معابر سطح شهر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد مهندس دانا آذری در گفتگو با خبرنگار هزارماسوله ضمن اشاره به وضعیت بحرانی فعلی ترافیک شهر گفت: وضعیت فعلی ترافیک شهر ناشی از عوامل متعددی است که یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در آن پارک خودروها در هر دو طرف حاشیه خیابان‌های سطح شهر می‌باشد.

 سرپرست شهرداری پاوه ادامه داد: لازم است در خصوص اصلاح وضعیت مذکور هم از جانب شهروندان و هم از جانب مسئولان اقداماتی صورت پذیرد، شهروندان با رعایت فرهنگ شهروندی و مصوبات شورای ترافیک شهرستان، استفاده از وسیله نقلیه شخصی خصوصاً در ساعات اوج ترافیک را به حداقل برسانند و مسئولان نیز به نوبه خود با اعمال طرح‌هایی در راستای تعدیل و کاهش ترافیک موجود وظایف سازمانی خود را انجام دهند.

وی افزود: موردی که توسط مسئولان شهر در شورای ترافیک شهرستان در راستای تعدیل ترافیک و کاهش استفاده از وسیله نقلیه شخصی مطرح و مصوب شد اجرای طرح پارک مطلقا ممنوع در برخی از معابر سطح شهر از روز شنبه بیست و چهارم مهرماه اعمال شود.

مهندس آذری در ادامه مسیرهای تعیین شده را بدین شرح عنوان نمود: 1- سمت راست خیابان شهدای 26 مرداد از ساختمان پزشکان رازی به سمت میدان مولوی 2- سمت چپ مسیر میدان مولوی به سمت میدان شهدا 3- سمت راست خیابان‌های امام خمینی (ره) و امام شافعی از کفش ملی به سمت مسجد میرعمر.

وی تصریح کرد: در صورت تخطی، علاوه بر اعمال جریمه، خودرو مربوطه بلافاصله با جرثقیل به پارکینگ انتقال داده خواهد شد.

سرپرست شهرداری پاوه گفت: یکی دیگر از طرح‌هایی که شهرداری اقدامات اولیه اجرایی نمودن آن را به انجام رسانده است اجرای طرح کارت پارک الکترونیکی در برخی از معابر سطح شهر است که هم اکنون از طریق سامانه ستاد (سامانه تدارکات الکترونیکی دولت) به مزایده گذاشته شده است و از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط در صورت تمایل دعوت به عمل می‌آید از طریق این سامانه در مزایده مذکور شرکت کنند.

مهندس آذری در پایان از کلیه شهروندان درخواست نمود در قبال شهر خود احساس مسئولیت بیشتری نموده و به نوبه خود کلیه مواردی را که قرین فرهنگ شهروندی و در راستای تعدیل وضعیت ترافیک شهر است مد نظر قرار داده و رعایت نمایند.