مرصاد نیوز 15:58 - 1400/07/19
فرماندار شهرستان سنقروکلیایی مطرح کرد:

پیشرفت ۵٠ درصدی پروژه احداث پست فوق توزیع برق سنقر

مرصاد نیوز: فرماندار سنقروکلیایی با اعلام پیشرفت ۵٠ درصدی پروژ احداث پست فوق توزیع برق سنقر اظهار داشت: با احداث دو پست برق فوق توزیع سنقر و پست برق ۶٣ کیلو ولت سطر این شهرستان تا سال های آینده مشکل زیرساخت در حوزه برق نخواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، غلامرضا مرتضوی با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت هر منطقه در گرو توسعه زیرساخت ها است افزود: با توجه به محدودیت های حوزه برق شهرستان برنامه ریزی به جهت احداث این پست برق و ارتقاء زیرساخت های حوزه برق در سنقر انجام گرفت. 

فرماندار سنقروکلیایی گفت: این پروژه با اعتبار بالغ بر ٧٠ میلیارد تومان هم اکنون با روند مطلوب و پیشرفت ۵٠ درصدی در حال اجراست. 

فرماندار سنقروکلیایی خاطر نشان کرد: با احداث پست فوق توزیع جدید سنقر قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع و توزیع منطقه افزایش چشمگیری پیدا کرده و همچنین فیدر های خروجی پست سنقر نیز ارتقاء می یابند.  

وی افزود: از دستاورد های اجرای این پروژه کاهش قابل توجه قطعی های شبکه توزیع برق در شهرستان است. 

وی ادامه داد: همچنین در شهرستان سنقروکلیایی به علت پراکندگی روستاها مسیر های طولانی خطوط انتقال برق را داریم که این مسئله باعث نوسانات و قطعی های مکرر برق می‌شود لذا با برنامه ریزی صورت گرفته با جداسازی خط برق منطقه کلیایی و احداث پست برق در منطقه سطر این مشکلات کاهش می‌یابد. 

فرماندار سنقروکلیایی افزود: پست برق منطقه کلیایی اکنون در مرحله تامین زمین قرار  دارد و برای احداث حدود ۴ هکتار زمین مورد نیاز است. 

مرتضوی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده استاندار محترم بالغ بر ٢٠ میلیارد تومان اعتبار برای احداث این پست برق اختصاص داده اند.  

وی در پایان اظهار داشت: همچنین اعتبار احداث ٨ کیلومتر خط انتقال برق در شهرستان با اعتبار بیش از ١ میلیارد جذب شده که دو مسیر روستای آفریناج به آب باریک و مسیر فارسینج به چماق تپه را با مسیر های جدید جایگزین احداث خواهد شد و قطعی این مسیر نیز کاهش پیدا خواهد کرد.