مرصاد نیوز 17:21 - 1400/07/20
رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی:

۷۰ درصد از دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی شاغل می شوند

مرصاد نیوز: رئیس دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی گفت: ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی صاحب کارمی شوند و ۴۹ درصد آنان نیز در شغلی که با رشته تحصیلی آنها مرتبط است، صاحب شغل خواهند شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،محمدحسین امید امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: ایجاد توانایی اشتغال در کسب و کار از ویژگی های مهم دانشگاه علمی کاربردی است و توانایی افراد را برای انجام دادن کاری که به آنان محول می شود به سطح مطلوب می رساند.

رییس دانشگاه جامع علمی، کاربردی  افزود: براین اساس ۷۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی صاحب کارمی شوند و ۴۹ درصد آنان نیز در شغلی که با رشته تحصیلی آنها مرتبط است، صاحب شغل خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دانشگاه علمی کاربردی ۶۰۰ مرکز فعال در سطح کشور دارد که از سال ۹۷ حذف مراکز دولتی و مراکز ضعیف غیر دولتی به منظور کیفیت بخشی به رشته های مهارتی این دانشگاه در دستور کار قرار گرفت.

امید از تعیین تکلیف مدرسین این دانشگاه خبر داد و بیان داشت: تمام مدرسین دانشگاه ارزیابی شدند و از ۹۳ هزار کد مدرسی که دانشگاه در سال ۹۵ داشت، ۲۵ هزار نفر آنها شرایط تداوم کار با دانشگاه را داشتند.

 امید ادامه داد: یکی از اقدامات شایسته دانشگاه علمی کاربردی برگزاری ۲۰۰ رویداد شتاب است که سهم استان کرمانشاه در این خصوص برگزاری ۸ رویداد بود.

وی افزود: در این رویدادها نزدیک به ۴ هزار ایده برای سرمایه گزاری فراخوان شدند که پس از برگزاری گردهمایی و هماهنگی هایی که در این خصوص به وجود آمد ایده های برتر توانستند حامی پیدا کنند.

امید گفت: امضاء تفاهم نامه دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاههای بین المللی نیز از دیگر اقدامات است که طی این هفته موفق شدیم مقدمات اعزام اولین دانشجوی بورسیه را جهت گذراندن دوره ۶ ماهه مهارت آموزی به آلمان فراهم کنیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص بازگشایی دانشگاههای علمی کاربردی بیان داشت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از ۱۵ آبان ماه تمام کلاس های دانشگاه علمی کاربردی به صورت حضوری برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: اکثر دانشجویان دوز اول واکسن را تزریق کردند و امیدواریم تا تاریخ بازگشایی نوبت دوم واکسن را نیز دریافت کنند.

امید ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار دانشجو در مراکز دانشگاه علمی کاربردی در حال تحصیل هستند و امسال با وجود داشتن ظرفیت جذب ۳۰۰ هزار دانشجو اما نزدیک ۱۰۶ هزار دانشجو تاکنون ثبت نام اولیه انجام داده اند و تا ۲۴ مهر ماه نیز فرصت ثبت نام باقی است.

وی از ایجاد دهها مرکز نوآوری در مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: این شرکت‌ها متشکل از دانشجویان خلاق دانشگاه هستند که از همه مراکز درخواست کردیم حداقل یک مرکز نوآوری داشته باشند و از مدرسان دانشگاه می‌خواهیم دانشجویان را برای حضور در مراکز نوآوری تشویق کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص دلایل ریزش دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی گفت: البته ریزش و کاهش دانشجویان تنها مختص به این دانشگاه نیست و مهم ترین علل آن می تواند عدم دست یابی به شغل پس از فارغ التحصیلی دانست.

امید خاطر نشان کرد: در هر ۳۱ استان کشور طرح و سند آمایش مهارت آموزی برای پنج سال آینده تدوین شده است و استان کرمانشاه با ۸ مرکز در سه رشته گردشگری ، میراث فرهنگی ، فرهنگ و هنر و ورزش دارای ظرفیت است که باید اولویت دانشگاه علمی و کاربردی کرمانشاه قرار گیرد.

 

انتهای پیام/