مرصاد نیوز 19:59 - 1400/07/21
فرماندار شهرستان سنقروکلیایی:

مشکل آب شرب ٣٠ روستای سنقروکلیایی رفع شد

مرصاد نیوز: غلامرضا مرتضوی فرماندار شهرستان سنقروکلیایی از رفع مشکلات آب شرب ٣٠ روستای شهرستان از ابتدای سال جاری خبر داد.

غلامرضا مرتضوی در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، افزود: جمعا برای رفع مشکلات این روستاها بالغ بر ٢٠ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی حفر چاه و رفع مشکلات آب شرب ۶ روستا در مجتمع آبباریک، حفر چاه برای رفع مشکلات آب شرب ۴ روستای بخش مرکزی، اتصال روستاهای سایه کر علیا و سفلی به خط هفت آشیان، نصب حوضچه فشارشکن ۵ مترمکعبی در مجتمع هفت آشیان و اصلاح و بازسازی شبکه های روستایی از جمله این پروژه های برشمرد.

فرماندار سنقروکلیایی ادامه داد: در تابستان امسال آبرسانی به ٣٣ روستای این شهرستان با بیش از ٢ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال هزینه، به صورت سیار انجام شده است. 

وی افزود: هم اکنون ١٠ پروژه فعال  و یا در دست احداث با اعتبار بالغ بر ١٠ میلیارد تومان در حوزه آب و فاضلاب در سطح شهرستان داریم که بخشی از این پروژه ها به پیمانکار واگذار و در آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

فرماندار سنقروکلیایی پروژه های آبرسانی مجتمع گردکانه، احداث شبکه جمع آوری فاضلاب شهر سنقر، مجتمع آبرسانی آگاه شامل دو روستای چشمه قط و امیر عمران، مجتمع هفت آشیان شامل سه روستای کوچکینه، پلنگین و ده نو، مجتمع بشیر آباد شامل دو روستای میخوران محمد صادق و محمد آقا و احداث مخزن روستای فارسینج و ٢ پروژه حفر چاه مخزن بشیر آباد از جمله طرح های در دست احداث برشمرد.

وی در پایان اعلام کرد که با اجرای این پروژه ها مشکلات آب شرب ٢٠ روستا نیز مرتفع می شود.