مرصاد نیوز 13:02 - 1400/07/25
مدیر بیمه دی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

60 هزار نفر در استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه بنیاد شهید هستند

مرصاد نیوز: مدیر بیمه دی استان کرمانشاه گفت: در استان کرمانشاه حدود ۶۰ هزار نفر بیمه شده تحت قرارداد بنیاد شهید هستند

امید باوندپور در گفتگو با  مرصاد، اظهار داشت: در استان کرمانشاه حدود ۶۰ هزار نفر بیمه شده تحت قرارداد بنیاد شهید هستند.

وی افزود: رسیدگی به اسناد درمانی هم شرایط خاص خود را دارد چون یک شرکت به تنهایی کار رسیدگی به اسناد را بر عهده ندارد.

باوندپور خاطر نشان کرد: در این میان یک سهم بیمه گر پایه وجود دارد که بنا به بیمه شخص یا تامین اجتماعی یا بیمه سلامت یا بیمه روستایی و ... است که البته اکثر بیمه‌شده های ما بیمه شده توسط بیمه سلامت هستند.

وی بیان داشت: در رسیدگی به اسناد درمانی شرایط متفاوت است و قطعاً در هر قراردادی یک مقدار پرونده وجود دارد که ممکن است رسیدگی آنها با تأخیر صورت بگیرد.

باوند پور ادامه داد: بر اساس آمار و اطلاعاتی که در دسترس داریم، میانگین رسیدگی به پرونده های درمانی خانواده های ایثارگران در استان کرمانشاه کمتر از ۷ روز است و بسیاری از آنها حتی طی یک یا دو روز رسیدگی و پرداخت می‌شود.

مدیر بیمه دی در استان کرمانشاه اظهار داشت: ما چون بیمه تکمیلی هستیم قبل از ما سازمان بیمه‌گر باید سهم خود را از خسارت ادا کند و ما مابه التفاوت سهم بیمه گر را پرداخت کنیم و گاهی ممکن است رقم خسارت بالا باشد که اینجا وظیفه داریم به بیمه شده اعلام کنیم که اول مقدار حق خود را از سازمان بیمه‌گر اول یا همان بیمه پایه دریافت کنند و پس از انجام امورات اداری فیش پرداختی را به پرونده اضافه کرده و به ما تحویل می‌دهند و این روند نیز خیلی پیچیده نیست.

وی اذعان داشت: اینجا ممکن است در پرداخت بیمه تکمیلی برخی از ایثارگران تأخیر وجود داشته باشد و آن به دلیل ارجاع بیمه گر به بیمه پایه است.

باوند پور گفت: در استان کرمانشاه تنها دو شرکت بیمه ای کار نسخه‌نویسی الکترونیکی را به صورت صددرصد اجرایی کردند که یکی از آن دو شرکت بیمه دی است و این در نامه‌ای که توسط مدیران شورای بیمه‌ها ارسال شده کاملاً مشهود است.

باوند پور خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمام نسخه پزشکان به صورت الکترونیکی برای ما ارسال می شود و در حال انجام آن هستیم و دست کم روزانه حدود ۱۰۰۰ پرونده برای ما ارسال می شود که در کمترین وقت به آنها رسیدگی می‌شود.

وی بیان داشت: گاهی ممکن است در نسخه ای که به صورت الکترونیکی نوشته می شود، پزشکان یا کد را به شخص ارائه نمی دهند و یا کد را اشتباه یادداشت می‌کنند که در این صورت ما نمی‌توانیم در سامانه استعلام بیمه سلامت آن را ببینیم و باید دوباره جهت دریافت کد صحیح عودت داده شوند و اصلاح کنند چرا که با چنین اشتباهاتی امکان پرداخت بیمه تکمیلی وجود ندارد.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در استان کرمانشاه هیچ چالشی در بحث رسیدگی به اسناد درمانی ایثارگران نداریم.