مرصاد نیوز 20:13 - 1400/10/28
استاندار کرمانشاه:

جایگاه اصناف در انقلاب بی‌بدیل است/بخش خصوصی باید نقش خود را در توسعه اقتصادی استان نشان دهد

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه با تاکید بر ارتباط هر چه قوی تر اصناف و بخش خصوصی گفت: جایگاه اصناف در انقلاب بی‌بدیل است و بخش خصوصی باید نقش خود را در توسعه اقتصادی استان نشان دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،بهمن امیری مقدم عصر امروز دوشنبه در نشستی با فعالان اصناف و بازاریان که در استانداری برگزار شد اظهار داشت: قرار نیست جلسه بدون نتیجه داشته باشیم باید جلسات را به گونه ای مدیریت کنیم که خروجی آن عملیاتی و نتجه اش برای مردم ملموس باشد.

استاندار کرمانشاه افزود: استان کرمانشاه پتانسیل و ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه های مختلف دارد، از امروز نباید در مورد چنین استان شهید پروری با این همه موقعیت های مناسب بد بگوییم.

وی خاطر نشان کرد: امروز استان کرمانشاه در حوزه اصناف در سطح جهانی صاحب کرسی است لذا باید تلاش کنیم با روحیه جهادی در چارچوب قانون راه را جهت توسعه صادرات برای تجار، بازرگانان و سرمایه گذاران هموار کنیم.

امیری مقدم گفت: بر این اساس ضرورت دارد فعالیت واحدهای تولیدی دنبال شود و صنعتگران و تولید کنندگان دست به دست هم دهند تا مشکلات استان مرتفع شود.

وی بخش خصوصی را بازوی توانمندی در راستای تحقق اهداف توسعه ای استان معرفی کرد و افزود: امروز توجه به بخش خصوصی به عنوان یک سرمایه اجتماعی و اقتصادی در کشور یک ضرورت است.

امیری مقدم با بیان اینکه می شود با تلاش همه جانبه در راستای شعار سال قدم برداریم، ادامه داد: از این پس نباید در استان موضوعی به نام مانع داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه گفت: وامدار کسی نیستم، مدیران را خودم انتخاب خواهم کرد و کسانی که بخواهند مانع ایجاد کنند بدون هیچ اغماضی آنها را کنار می زنم.

وی تصریح کرد: مدیری را انتخاب می کنم که پشت میز نشین نباشد و استان کرمانشاه را به رشد و توسعه برساند.

امیری مقدم خاطر نشان کرد: جایگاه اصناف در انقلاب بی‌بدیل است و در تمام مشکلات خدمت شایانی به مردم داشته اند.

وی بر ارتباط هر چه قوی تر اصناف و بخش خصوصی تاکید کرد و اظهار داشت: بخش خصوصی باید نقش خود را در توسعه اقتصادی استان نشان دهد و ضروری است در این حوزه در استان به یک رشد مضاعف برسیم.

مدیر ارشد استان کرمانشاه بیان داشت: اتاق اصناف نیز باید نسبت به تنظیم بازار اهتمام ویژه داشته باشد و تلاش کنیم هیچ پرونده صنفی قضایی نشود و تا جایی که ممکن است نسبت به حل مشکلات اصناف اقدام کنیم.

وی گفت: باید جهت ارتقاء زیرساخت های تجاری بخش خصوصی را فعال کنیم تا امکان صادرات گسترده تجار و بازرگانان فراهم شود.

استاندار کرمانشاه همچنین بر حمایت از تولیدات استان تاکید کرد و بیان داشت: ضروری است از امروز فروشگاه‌های سراسر استان تولیدات داخلی را در سبد مصرف کننده وارد کنند و به این منظور کیفیت تولیدات استان باید ارتقاء داده شود.