مرصاد نیوز 20:43 - 1400/10/28
رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه:

حوزه پتروشیمی و نفت در کرمانشاه می تواند آینده استان را کاملا صنعتی کند

مرصاد نیوز: رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه گفت: حوزه پتروشیمی و نفت در استان کرمانشاه می تواند آینده استان را کاملا صنعتی کند و بخش کشاورزی ما نیز اگر تقویت شود بدون شک به قطب کشاورزی تبدیل خواهیم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،کیوان کاشفی امروز سه شنبه در نشست فعالان اصناف و بازاریان با استاندار که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: در چند سال گذشته با توجه به فشار اقتصادی ناشی از تحریم های بین المللی بخشی از اقتصاد خودجوش کشور ما که معمولا در بخش خصوصی است، تا حدودی ضعیف شده است.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه افزود: براساس آمارها در ۳۰ سال گذشته این خودجوشی ۸۵ درصد بود که متاسفانه امروز به زیر ۵۰ درصد رسیده است.

وی بیان داشت: در استان کرمانشاه ویژگی هایی داریم که اگر خوب از آن استفاده کنیم تبدیل به مزیت و در غیر اینصورت سبب خسارت و رشد ناپایدار خواهد شد.

کاشفی بیان داشت: اگر فضای کسب و کار برای بسیاری از صنایع ما مناسب باشد ظرفیت گسترش و توسعه را خواهند داشت.

وی تصریح کرد: حوزه پتروشیمی و نفت در استان کرمانشاه می تواند آینده استان را کاملا صنعتی کند و بخش کشاورزی ما نیز اگر تقویت شود بدون شک به قطب کشاورزی تبدیل خواهیم شد.

کاشفی اظهار داشت: دو منطقه آزاد و ویژه در استان داریم که باید برای توسعه استان از آنها استفاده شود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران میزان صادرات استان را ۲.۵ تا ۳ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: در حوزه تجارت استان کرمانشاه سرآمد است و همواره جزو ۸ استان برتر در حوزه توسعه صادرات و آمار صادرات کشور بوده و هستیم.

وی ادامه داد: تجارت نیز در  استان ما ریشه دارد و بیش از ۱۰۰ سال قدمت اتاق بازرگانی استان کرمانشاه است که در کمتر استانی این مهم دیده می شود.

کاشفی خاطر نشان کرد: پتانسیل بزرگ استان کرمانشاه تشکل ها و فعالان اقتصادی هستند که اکثر آنها همدل و همراه در راستای توسعه استان تلاش می کنند.

وی تصریح کرد: امروز دوره اقتدار دولت ها در ایران گذشته و هر مدیری موفق شود از بخش خصوصی درست کار بکشد و مسیر را برای سرمایه گذاران هموار کند قطعا موفق خواهد بود.

کاشفی بیان داشت: با حضور بیش از ۳۰ نفر از اساتید علمی در اتاق بازرگانی کرمانشاه اتاق فکر اقتصاد را تشکیل داده اند و آمادگی داریم با استفاده از ظرفیت شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به بهبود فضای کسب و کار استان کرمانشاه کمک کنیم.

گفتنی است در این نشست تعدادی از روسای واحدهای صنفی استان کرمانشاه درخواست های خود را مطرح کردند و خواستار برگزاری جلسه اختصاصی استاندار جهت رفع مشکلات و موانع بر سر راه تولید و توسعه شدند.

 

انتهای پیام/