مرصاد نیوز 09:00 - 1400/10/29
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان کرمانشاه رشد منفی داشته است

مرصاد نیوز: رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان رشد منفی داشته است و اعمال نظرهای سلیقه ای موجب فرار سرمایه گذاران می شود.

امیر یاوری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با بیان این موضوع که سرمایه گذاری در بخش کشاورزی استان رشد منفی داشته است اظهار داشت: جاذبه بخش های دیگر بیشتر از کشاورزی بوده و این بخش نیازمند حمایت های ویژه با بسته های سرمایه گذاری و تسهیلات کم بهره است.

وی خاطر نشان کرد: این سازمان با پتانسیل نیروی انسانی متخصص و مستقر در نزدیک ترین نقطه به محل سکونت کشاورزان توانسته است مسیر توسعه بخش کشاورزی در استان را هموار کند اما این خود به تنهایی کافی نیست و دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع نیز باید با همدلی و همراهی بیشتری پای کار بیایند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با ابراز خرسندی از این موضوع که استاندار کرمانشاه حمایت از سرمایه گذاران را در بخشهای مختلف سرلوحه اقدامات دستگاههای اجرایی قرار داده است، اذعان داشت: بسترهای الکترونیکی لازم، مراکز خدمات کشاورزی غیر دولتی مستقر در دهستانها، نیروی انسانی متخصص و .. این سازمان را به عنوان پرچمدار تسهیل فرآیندهای کسب و کار کشاورزی در کشور معرفی نموده است و آمادگی لازم در تحقق اهداف توسعه ای استان را دارد.

این مقام مسئول بیان داشت: رکود اقتصادی و بیکاری حاکم در استان کرمانشاه جز با توسعه بخش کشاورزی مرتفع نمی گردد و باید در مسیر سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کرد، اما متاسفانه این مهم نه تنها اتفاق نیفتاده است بلکه اعمال نظرهای سلیقه ای و خلاف قوانین و مقررات موجبات فرار سرمایه گذاران از استان را فراهم آورده است.

یاوری با تاکید بر اینکه نگاه و خط قرمز برای همه ما انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن است، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها عمل به وظیفه و دوری از دخالت در وظایف دیگران است، زیرا مشغول شدن به حواشی انسان را از وظیفه اصلی غافل می‌کند و دستگاههای متولی امر بیایند با جدیت مشکلات معیشتی و اقتصادی استان را برطرف نمایند نه اینکه در حیاط خلوت خود به دنبال عزل و نصب ها باشند که این موضوع به اعتماد مردم خدشه وارد می نماید و جایگاه مسئله مهم تعارض منافع را محکم‌تر می سازد.