مرصاد نیوز 10:05 - 1400/10/29
کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه در گفتگو با مرصاد:

سامانه بارشی دیگر در راه است/ بروز یخبندان تا اوایل هفته آینده در کرمانشاه

مرصاد نیوز: کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه از ورود سامانه بارشی جدید به جو استان خبر داد و گفت: تا اوایل هفته آینده شاهد یخبندان در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

شهناز حق پرست در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از ورود سامانه بارشی جدید به جو استان کرمانشاه خبر داد و گفت: بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی موج بارشی دیگری از فردا (پنجشنبه) جو منطقه را تحت تاثیر قرار داده و ضمن افزایش نسبی حداقل دمای شبانه در بعضی ساعات سبب وزش باد و بارش برف و باران در سطح استان خواهد شد.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: این شرایط ناپایدار در نیمه غربی استان نمود بیشتری دارد و انتظار می رود بارش برف به‌خصوص در منطقه اورامانات و مناطق سرد و معتدل نسبتاً سنگین باشد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به برودت هوا بارش حتی در مناطق گرمسیر استان نیز موقتاً به شکل برف مشاهده خواهد شد.

حق پرست گفت: با عبور این سامانه از روز جمعه تا روز یکشنبه مجدداً شاهد استقرار شرایط ناپایدار جوی خواهیم بود که مهمترین پیامد آن تداوم هوای سرد و یخبندان و مه به ویژه در اوایل روز و به خصوص در مناطق مرطوب از نواحی غربی استان خواهد بود.

وی بیان داشت: بر این اساس تا اوایل هفته آینده شاهد یخبندان در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

وی گفت: انتظار می‌رود در مدت یاد شده حداقل دمای شبانه به طور غالب، در مناطق گرمسیری بین 3 تا 5 درجه سانتیگراد زیر صفر، در مناطق معتدل بین 10 تا 14 و در مناطق سردسیر بین 16 تا 22 درجه زیر صفر به ثبت برسد.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای کرمانشاه بین حداقل صفر و حداکثر منفی ۱۱ درجه سانتیگراد در نوسان بود، در این بازه زمانی سومار با بیشینه دمای ۱۰ درجه سانتیگراد گرمترین و سنقر، با کمینه دمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد به عنوان سردترین نقاط استان گزارش و به ثبت رسیدند.