مرصاد نیوز 20:00 - 1400/10/29
استاندار کرمانشاه تاکید کرد؛

لزوم مقابله شهرداران با پدیده حاشیه‌نشینی در کلان‌شهر کرمانشاه

مرصاد نیوز: استاندار کرمانشاه بر مقابله با پدیده حاشیه نشینی تاکید کرد و گفت: شهرداری ها باید از توسعه و گسترش پدیده حاشیه نشینی جلوگیری کنند و در این راستا از ارائه مجوز خلاف قانون پرهیز کنند و نظارت دقیق بر این موضوع داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، بهمن امیری مقدم امروز چهارشنبه در نشستی با شهرداران که در استانداری کرمانشاه برگزار شد اعتمادسازی و جلب مشارکت مردم را از اولویت های مهم مدیریت شهری عنوان کرد.

استاندار کرمانشاه شهرداران را به جلب مشارکت مردم برای اداره هرچه بهتر شهرها تشویق و به آنها تاکید کرد: بدون مشارکت مردم‌ نمی توان مشکلات شهر را مرتفع و موفقیت کسب کرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز مدیریت شهری باید دنبال راهکارهای کلان و اساسی برای حل معضلات باشد.

امیری مقدم گفت: مدیری که در انجام امورات موفق عمل کرده و پیشرفت حاصل کند بدون شک در کارش رشد خواهد داشت اما مدیران ناموفق باید با پست و مقامشان خداحافظی کنند‌.

وی ادامه داد: ما در شهرها مردمانی لایق خدمت داریم حیف است مدیریت شهر را به افرادی بسپاریم که تنها به دنبال کسب عنوان باشند.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: یک شهردار خوب باید به دنبال شهری زیبا و کسب درآمد پایدار باشد که یکی از بهترین راهکارها در این مسير جذب سرمایه گذار و مشارکت مردم در اجرای پروژه ها است.

وی تصریح کرد: در بحث ایجاد درآمدهای پایدار باید اعتماد سرمایه گذاران و بخش های خصوصی را جلب کنیم و آنها را پای کار بیاوریم.

امیری مقدم همچنین بر ضرورت توجه همه جانبه به تحقق شهرهای هوشمند، تاکید کرد و بیان داشت: بدون تردید هوشمندسازی می تواند آینده شهرها را روشن و آنها را به سوی توسعه و پیشرفت سوق دهد.

مدیر ارشد استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش بر زیباسازی شهرها تاکید کرد و اذعان داشت: باید سعی کنیم در پارک ها و اماکن تفریحی از درختان مثمر استفاده کنیم چرا که در حال حاضر کاشت درخت کاج آسیب جدی به خاک وارد می کند.

امیری مقدم همچنین بر مقابله با پدیده حاشیه نشینی تاکید کرد و اظهار داشت: شهرداری ها باید از توسعه و گسترش این پدیده خطرناک جلوگیری کنند و در این راستا از ارائه مجوز خلاف قانون پرهیز کنند و نظارت دقیق بر این موضوع داشته باشند.  

وی توجه به مسائل مربوط به شهرسازی و معماری را از وظایف شهرداری‌ها دانست و گفت: نظارت دقیق شهرداری‌ها بر ساخت و سازها جایگاه مهمی در زیباسازی فضای شهری دارد و باید سعی شود از این پس هیچ ساخت و سازی بدون نظارت و کنترل انجام نگیرد.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: ورودی شهرها نیز باید به طور دقیق کنترل شود و به مشاغل مزاحم در این محدوده ها اجازه کسب و کار داده نشود و آنها را در جایی ساماندهی کنید که نمای شهر خراب نشود.