مرصاد نیوز 13:23 - 1400/11/03
امام‌ جمعه سرپل‌ذهاب:

دشمنان اسلام با سیاه نمایی قصد دارند نگاه کلان اسلام به زن را وارنه جلوه دهند

مرصاد نیوز: امام‌ جمعه سرپل‌ذهاب گفت: دشمنان اسلام با سیاه نمایی قصد دارند نگاه کلان اسلام به زن را وارنه جلوه دهند ولی اگر مردم نگاه درست اسلام را بدانند و جایگاه و مقام مادر و زن را بشناسند این معرفت و شناخت باعث میشود دشمنان اسلام به اهداف خاص خود نرسند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از بازی دراز،  حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در مراسم  جشن میلاد حضرت زهرا (س) که در حرم احمد بن اسحاق (ره) برگزار شد، ضمن تبریک ولادت این بانوی بزرگ اسلام و روز مادر، هدف از برگزاری این جشن را معرفت افزایی و بصیرت و بزرگداشت روز شامخ زن دانست.

وی افزود: دشمنان اسلام با سیاه نمایی قصد دارند نگاه کلان اسلام به زن را وارنه جلوه دهند و در خیلی جاها متاسفانه موفق بودند ولی اگر مردم نگاه درست اسلام را بدانند و جایگاه و مقام مادر و زن را بشناسند این معرفت و شناخت باعث میشود دشمنان اسلام به اهداف خاص خود نرسند.

امام جمعه سرپل ذهاب تصریح کرد: در میان مخلوقات انسان دارای جایگاهی ویژه است، در اسلام زن و مرد برای تکامل هم خلق شدند، بنابراین باید تلاش کنند در زمان حیات خود به تکامل برسند.

فاطمی نسب گفت: زن در اسلام به  مقامی دست پیدا میکند به فرموده امام باقر (ع) نسبت به تمام خلایق روی زمین احترامش واجب تر است، بنابراین باید حقوق و چارچوب اسلام نسبت به مقام زن را بشناسیم تا به نگاه پیغمبر و ائمه اطهار (ع) نسبت به زن پی ببریم.

وی ادامه داد: به فرموده پیامبر (ص) خدمت کردن به مادر کفاره گناهان است، همچنین اطاعت کردن از پدر بجز معصیت ادعا کردن حق پدر است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم به ۴۰ نفر از بانوان به اسم فاطمه و القاب آن به قید قرعه کشی جوایزی اهدا شد.

 

 

 

انتهای پیام/

  •