مرصاد نیوز 12:15 - 1400/11/04
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه خبرداد؛

کرمانشاه زرد شد/ تزریق ۲۵.۵ درصدی نوبت سوم واکسن کرونا

مرصاد نیوز: سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه گفت: در اعلام جدید رنگ بندی کرونا در کشور، شهر کرمانشاه در حال حاضر به وضعیت زرد درآمده است.

مهدی محمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: در اعلام جدید رنگ بندی کرونا در کشور، شهر کرمانشاه نیز از وضعیت آبی خارج و در حال حاضر به وضعیت زرد درآمده است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه افزود: شهرستان کنگاور هم که از قبل در وضعیت زرد قرار داشت همچنان در این وضعیت قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان‌های دالاهو، سنقر، ثلاث باباجانی، هرسین، صحنه، روانسر، جوانرود، پاوه، سرپل ذهاب و گیلانغرب همچنان در وضعیت آبی قرار دارند.

محمدی بیان داشت: تغیر رنگ این دو شهرستان زنگ هشدار است و بیانگر این است که شهروندان بیش از پیش پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۹۰.۱ درصد از افراد گروه بالای ۱۲ سال نوبت اول واکسن، ۷۹ درصد از این گرده نوبت دوم و ۲۵.۵ درصد نوبت سوم را تزریق کردند.

وی ادامه داد: بر این اساس تا کنون از جمعیت هدف تنها ۳۷۰ هزار نفر نوبت سوم را تزریق کردند که انتظار می رود با توجه به‌ اینکه وضعیت بیماری روند صعودی دارد شهروندان جهت دریافت دوز سوم واکسن کرونا هر چه سریعتر اقدام کنند.