مرصاد نیوز 10:44 - 1400/11/05
ائمه جمعه اهل سنت استان کرمان تأکید کردند؛

انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ برای شیعه و سنی/ شکل‌گیری نظام مردم سالاری دینی؛ از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است

مرصاد نیوز: مولوی چاهانی گفت: از جمله دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی می توان به سرنگونی نظام دیکتاتوری و جایگزین شدن نظام مردم سالاری دینی، افزایش بینش سیاسی مردم، مشارکت سیاسی مردم، استقلال در سیاست خارجی، شکل گیری جریانات سیاسی در جهان، تغییر راهبرد قدرت های بزرگ، استقلال اقتصادی اشاره داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مولوی بونس چاهانی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی نعمتی بزرگ برای همه ملت ایران، شیعه و سنی است، گفت: انقلاب اسلامی از نعماتی است که خداوند متعال برای رهایی محرومان و مستضعفان عالم، آن را به عنوان هدیه ای بزرگ به ملت ایران عنایت کرد.

امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک قلعه گنج ادامه داد: زمانی که در بسیاری از کشورهای خاورمیانه و آسیا ملت ها در شکنجه هجوم فرهنگی آمریکا، اسرائیل و استکبار جهانی قرار داشتند و به عنوان مستعمره آنها گرفته شده بودند و همچنین از آنجایی که ملت ها ضعیف بودند و امکانات آنچنانی به منظور مبارزه در اختیار نداشتند؛ خداوند متعال در چنین زمانی فردی بزرگ به نام امام خمینی(ره) را برای ما قرار داد.

وی با بیان اینکه امام راحل رهبر نمونه و اسلامی است که ندای تظلم خواهی و هل من ناصر ینصرونی را در جو خطرناک و اختناق آن زمان بلند کرد، ادامه داد: امام خمینی(ره) در ایران که فرهنگ غربی تحت حاکمیتی رژیم ستم شاهی بر ملت مستولی و غالب شده بود، قیام کرد و با دستان خالی و با نیروی ایمان و معنویت که بهترین سلاح بود؛ ندای انقلاب اسلامی را در ایران و در کشورهای همسایه بلند کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: ملت آزاده ایران به ندای امام را لبیک گفتند و انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند و ملت ایران بار دیگر به فرهنگ اسلامی، قرآنی و فرهنگ والای اهل بیت علیه السلام باز گشتند و خود را به عنوان ملتی قهرمان نشان دادند.

سرنگونی نظام دیکتاتوری و شکل گیری نظام مردم سالاری دینی؛ از جمله دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است

مولوی چاهانی با بیان اینکه از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که ما با فرهنگ اسلام ناب آشنا شدیم، اظهار کرد: قبل از انقلاب شاید اسوه و الگوی هر ایرانی، آمریکا و اروپا بود؛ اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، الحمدالله فرهنگ اسلامی و دینی در وجود خواهران و برادران ایرانی ما وجود دارد.

امام جمعه اهل تسنن منطقه رمشک قلعه گنج با اشاره به اینکه تمامی دستاوردها در زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علمی، فناوری، نظامی، امنیتی و غیره همه از پیروزی انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: در هر کشور بر اساس سه شاخصه اهداف، امکانات و موانع به دستاوردهای آن کشور توجه می شود که با در نظر گرفتن هر یک از ابعاد اصلی و فرعی،  امکانات موجود و انواع موانع داخلی و خارجی و تهدیدات و دشمنی ها را علیه انقلاب اسلامی را ما باید بشناسیم.

وی با تأکید بر اینکه باید برای حفظ انقلاب اسلامی خود بکوشیم، ابراز کرد: از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی می توان به سرنگونی نظام دیکتاتوری و جایگزین شدن نظام مردم سالاری دینی، افزایش بینش سیاسی مردم، مشارکت سیاسی مردم، استقلال در سیاست خارجی، شکل گیری جریانات  سیاسی در جهان، تغییر راهبرد قدرت های بزرگ، استقلال اقتصادی می توان نام برد.

همواره مدیون جانفشانی شهدا هستیم 

مولوی عبیدالله شهیکی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در این ایام جا دارد یادی کنیم از شهدایی که در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی گام برداشتند و جان، مال و وقت خود را در این مسیر هزریهنه کردند تا ما امروز در آرامش و آسایش باشیم.

امام جمعه اهل سنت بخش نگین کویر فهرج افزود: اگر جانفشانی شهدا نبود، ما امروز برده گروه هایی بودیم که اقدامات آنها نشأت گرفته از کارهای آمریکا، انگلیس و ایادی استکبار است؛ شهدا جان خود را فدا کردند تا ما فدا نشویم و ما همواره مدیون خون شهدا هستیم.

وی خاطر نشان کرد: استکبار و ایادی آنها سالیان طولانی بر ملت ایران حکومت کردند و حق ملت ایران را گرفتند؛ اما امام خمینی(ره)  با ایمانی راسخ و با باور و اعتقادی که از مکتب اهل بیت علیه السلام آموخته بود آمد و کار بسیار بزرگی را انجام داد و هم اکنون نیز شاهد هستیم که این کارها ادامه دارد.

انتهای پیام/