مرصاد نیوز 19:55 - 1392/01/28
دو دوستگي و انشقاق در ميان اصلاح‌طلبان؛

اصرار دوباره خوييني‌ها بر عدم صلاحيت خاتمي براي کانديداتوري اصلاح‌طلبان

مرصاد نیوز: موسوي خوييني‌ها ضمن انتقاد شديد از حضور رييس‌جمهور دوران اصلاحات در انتخابات، حملات گسترده‌اي را عليه وي در اين جلسه محفلي ترتيب داد که با واکنش سريع عناصري از حاميان فتنه مواجه شد. به گزارش مرصاد، در جريان هفته جاري بود که خبري در برخي رسانه‌هاي مجازي منتشر شد که البته با سانسور و عدم پوشش خبري بسياري از رسانه‌هاي منتسب به جريان اصلاح‌طلب و فتنه‌گران مواجه شد، "موسوي‌خوييني‌ها" پدرخوانده فتنه در يکي از جلسات محفلي اصلاح‌طلب‌ها با اشاره به زمزمه‌هاي کانديداتوري "محمد خاتمي" در يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري با انتقاد شديد از احتمال کانديداتوري محمد خاتمي او را فاقد قابليت‌هاي لازم براي کانديداتوري و نمايندگي جريان حامي فتنه در انتخابات عنوان کرده بود.

"موسوي خوييني‌ها" که از طريق اطرافيان و مطالعه فضاي سياسي اصلاح‌طلبان به اين نتيجه رسيده بود که احتمال کانديداتوري خاتمي در انتخابات رياست جمهوري وجود دارد ضمن انتقاد شديد از حضور رييس‌جمهور دوران اصلاحات در انتخابات، حملات گسترده‌اي را عليه وي در اين جلسه محفلي ترتيب داد که با واکنش سريع عناصري از حاميان فتنه مواجه شد.

بلافاصله پس از انتشار اين اظهارات در برخي از سايت‌ها بود که تعدادي از عناصر فتنه از جمله نعيمي‌پور از عناصر جبهه مشارکت با شتاب به ديدار خوييني‌ها رفتند تا از صحبت‌هاي اخير وي عليه خاتمي گله‌گذاري کنند.

در ابتداي اين ديدار مهمانان ضمن ابراز نارضايتي از سخنان پدرخوانده، اين سخنان را باعث ايجاد جدايي و اختلاف ميان اصلاح‌طلبان دانستند و در ادامه متذکر شدند که چنين صحبت‌هايي از سوي موسوي خوييني‌ها وحدت اصلاح‌طلبان را با چالش مواجه کرده و باعث ضعيف شدن جريان اصلاح‌ طلب در آستانه انتخابات مي‌شود.

بنابر اطلاعات کسب شده از سوي خبرنگار ما از اين جلسه که محتويات آن نقل محافل اصلاح‌طلبانه است، موسوي خوييني‌ها بلافاصله پس از اتمام گله گذاري رفقاي خود ضمن تاکيد دوباره بر حرف‌هاي اخير خود اعلام مي‌کند "در خصوص خاتمي و اينکه وي فاقد قابليت‌هاي لازم براي کانديداتوري و نمايندگي اصلاح‌طلبان است واقعيت را گفته‌ام و باز هم روي گفته‌هاي خود تاکيد مي‌کنم. خاتمي قابليت کانديداتوري اصلاح‌طلبان را ندارد و نمي‌تواند جريان اصلاح‌طلب را نمايندگي کند، من حق دارم نظر خود را در اين خصوص بيان کنم و به حرف‌هاي خود اصرار دارم و معتقدم که اين واقعيتي انکارناپذير است".

خوييني‌هايي که در ميان بهت و حيرت اعضاي حاضر در اين جلسه محفلي عليه خاتمي موضع گرفته بود در ادامه اينگونه مي‌گويد که انتخاب خاتمي به عنوان يازدهمين رييس‌جمهور ايران با روح قانون اساسي همخواني ندارد.

گفتني است پدرخوانده در انتهاي اين جلسه ضمن يادآوري يکي از پيام‌هاي خود به "آيت‌الله هاشمي" در خصوص کانديداتوري وي در سال 84 گفت: "در سال 88 هم عين همين مطلب را به آقاي هاشمي گفتم و نظر خود در خصوص عدم حضور وي در انتخابات را به او گوشزد کردم".

منبع: باشگاه خبرنگاران