مرصاد نیوز 16:52 - 1401/02/23
به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم؛

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با خانواده شهید فرهنگی، احمد تکلو دیدار کرد

مرصاد نیوز:مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم، با خانواده شهید فرهنگی، احمد تکلو دیدار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان کرمانشاه، سلمان محمدی به همراه اعضای شورای معاونین این اداره کل، با مادر شهید فرهنگی احمد تکلو به مناسبت سی و چهارمین سالگرد شهادت وی دیدار کرد.

سلمان محمدی در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تاکیدکرد: شهادت به عنوان بالاترین مرتبه ایثار، عالی ترین کرامتی است که نصیب بندگان خالص خداوند می شود. و این کرامت نصیب شهید والا مقام فرهنگی احمد تکلو شده است.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تصریح کرد: امنیت پایدار ایران اسلامی مدیون جان فشانی جوانان این مرز و بوم است و باید قدر این امنیت را بدانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه جهاد تبیین را از مهم ترین سرفصل های کار نظام تعلیم و تربیت کشور دانسته و گفت: جامعه فرهنگی استان کرمانشاه 174 شهید والامقام را تقدیم نظام شکوهمند اسلامی ایران کرده است، باید از خانواده های آنها سرکشی و روایت تربیت فرزندان آن ها را برای دانش آموزان نسل امروز بازگو و الگو قرار دهیم.

وی افزود: فرهنگیان طی دوران هشت ساله نبرد حق علیه باطل در عرصه های علمی و نظامی کاری جهادی کردند و نسل آینده این کشور حق دارد با مجاهدت های آن ها آشنا شود.

محمدی با تاکید بر اهمیت نشر و ترویج فرهنگ ایثار میان دانش آموزان گفت: تربیت دانش آموز در تراز انقلاب، مرهون توجه بیش از پیش به خانواده معزز شهدا و ایثارگران است.

گفتنی است؛ شهیدفرهنگی احمد تکلو، در اوایل دهه شصت از مروجین اصلی نهاد نوپای امور تربیتی در آموزش و پرورش استان کرمانشاه بود که در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه سال 1367 به فیض شهادت نائل آمد.       

 

انتهای پیام/