مرصاد نیوز 15:30 - 1401/03/04
از سوی دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه انجام شد؛

تشریح برنامه‌های بزرگداشت دهه کرامت در کرمانشاه/ ۲ کاروان از خدام رضوی میهمان استان می شوند

مرصاد نیوز: دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه ضمن تشريح برنامه‌های های بزرگداشت دهه کرامت گفت: در روز ۱۳ خرداد مردم استان کرمانشاه میزبان ۲ کاروان از خدام رضوی و پرچم متبرک آستان مقدس امام رضا(ع) هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،سیدمحمدجعفر امامیان امروز چهارشنبه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به بیان مجموعه‌ای از برنامه های دهه کرامت پرداخت و اظهار داشت: امسال تلاش شده تا برنامه های با شکوهی با حضور مردم در دهه کرامت برگزار کنیم.

دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه گفت: با توجه به اینکه امسال ارتحال حضرت امام(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در ایام دهه کرامت قرار گرفته بر این اساس برخی از برنامه ها متناسب با این ایام برنامه ریزی شده است.

وی گفت: برنامه های دهه کرامت از ۱۱ خرداد همزمان با میلاد حضرت معصومه(ص) با ویژه برنامه "دختران آفتاب" آغاز می شود که طی آن از دختران برتر و نمونه کرمانشاهی تجلیل بعمل می آید.

امامیان خاطر نشان کرد: همچنین در شب میلاد حضرت معصومه (ص) توسط هیئات مذهبی جشن های با شکوهی برگزار خواهد شد.

دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه اظهار داشت: در روز ۱۳ خرداد مردم استان کرمانشاه میزبان ۲ کاروان از خدام رضوی و پرچم متبرک آستان مقدس امام رضا(ع) هستند که برنامه های متعددی طی حضور آنها برای استان پیش بینی شده است.

وی "جشن های کریمانه" را از برنامه های پیش بینی شده برای دهه کرامت امسال عنوان کرد و بیان داشت: این برنامه در محلات، حسینیه ها و مساجد سطح شهر و روستاها برگزار خواهد شد که در برخی از آنها خدام رضوی حضور خواهند داشت.

امامیان مهم ترین سرفصل برنامه های امسال دهه کرامت را خدمت به مردم به خصوص محرومین اعلام کرد و افزود: به این منظور ۲۰ هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان و ایتام در سراسر استان توزیع خواهد شد.

دبیر کانون های خدمت رضوی استان کرمانشاه گفت: برگزاری ویژه برنامه "امام مهربانی" در جشن شب میلاد حضرت امام رضا(ع) از دیگر برنامه ها است که سعی شده با حضور مردم و شکوه هر چه بیشتر برگزار شود.

وی ادامه داد: به‌ دلیل‌ شیوع بیماری کرونا در ۲ سال گذشته برنامه های دهه کرامت در فضای مجازی برگزار شد، امسال که این بیماری تا حدودی کنترل شده برنامه ها حضوری برگزار می شود، اما قصد نداریم استقبال جوانان از فضای مجازی را از دست بدهیم لذا سعی ما بر آن است که مسابقات مجازی را ویژه دختران و خانواده ها در این فضا نیز برگزار کنیم.

وی همچنین گفت: به کودکانی که امسال متولد شده و به نام های معصومه و رضا نامگذاری شده اند جوایزی اهدا می شود.

امامیان بیان داشت: ویژه برنامه "عصر شعر ملکوت هشتم"، سرکشی از بیماران، دیدار با خانواده معظم شهدا، محفل انس با قرآن کریم، بازسازی سرپناه محرومین و توزیع بسته های معیشتی، مشاوره حقوقی در سراسر استان، اطعام کودکان کار توسط کانون حرکت های جهادی، برگزاری پیاده روی خانوادگی توسط کانون ورزش رضوی، اعزام کاروان زیارت اولی ها و اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم توسط کانون سلامت رضوی از جمله برنامه ها در دهه کرامت است.

وی گفت: پویش "همه خادم رضاییم" نیز از دیگر برنامه هایی است که در این ایام را اندازی می شود و  طی آن هرکس به نیت امام هشتم، هشت کار خیر و خداپسندانه را انجام می دهد.

امامیان خاطر نشان کرد: امسال نیز همچون سنوات گذشته ویژه برنامه ای تحت عنوان "با اجازه امام رضا، بله" برگزار خواهد شد و بر پایه این جشن خطبه خوانی توسط خادمیاران به هشت نفر از نوعروسان جهیزیه اعطا می شود.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه ۱۵۰۰ خادمیار رضوی فعال دارد، گفت: یکی از دستور کارهای ویژه در برنامه های آموزشی در دهه کرامت بحث جهاد تبیین است تا بتوانیم تکلیفی را که رهبر انقلاب بر عهده ما قرار داده است به درستی انجام دهیم‌.