مرصاد نیوز 17:43 - 1401/04/15
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی:

آموزش و پرورش جای روزمرگی نیست/ باید نگاهمان به آموزش و پرورش معطوف به محتوا سازی باشد

مرصاد نیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه امروزه همه به دنبال گذشتن زمان هستند اما آموزش و پرورش جای روزمرگی نیست بلکه باید پایگاه تحول انسانی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، محمد رشیدی امروز چهارشنبه در نشست مشترک اعضای شورای معاونین، مدیران و روسای نواحی، شهرستان‌ها و مناطق آموزش و پرورش استان کرمانشاه اظهار داشت: نقش معلم در جامعه، نقش انبیاست و معلمان جامعه نیز باید برای کار و موقعیت خود ارزش قائل باشند و روح متعلمان خود را با مبانی اعتقادی رشد دهند تا مشکلات مادی و معنوی جامعه در سایه تعلیم اخلاق و علم برطرف شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: بزرگانی که در تاریخ بشر موثر واقع شدند و تحول ساز بودند مدیون معلمانی هستند که آنها را تعلیم داده اند چرا که این معلمان هستند که چنین شخصیت های بزرگی را تعلیم و تربیت می دهند.

وی به رسالت مهم معلمی در جامعه اشاره و خاطر نشان کرد: نباید به معلمی به عنوان یک شغل نگاه شود بلکه معلمی برای تربیت انسان های سالم و دیندار است و رشد بزرگان جامعه به دست معلمان دلسوز و فداکار رقم می خورد.

رشیدی بیان داشت: معلمی که تربیت و پرورش نسل‌های آینده را بر عهده دارد نباید دغدغه معیشت داشته باشد که به جای اینکه تمرکزشان بر روی آموزش باشد مجبور شوند به سمت معیشت و تامین رفاهیات بروند.

وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش درگیر مسائل اقتصادی شوند می تواند بسیار خطرناک باشد ونقش آنها را به لحاظ محتوایی و معنوی تقلیل دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مدیرانی که در مدارس انتخاب می شوند باید پای کار باشند و بتوانند محتوا سازی کنند و دوره های موثر در مهارت افزایی را طی کرده باشند.

وی گفت: چرا امروز بحث اشتغال بحث اول کشور ما است! عرصه های اقتصادی فراوانی داریم اما راه را بستیم و مهارت آموزی را به دانش آموزان و فرزندانمان یاد ندادیم‌ و همه پشت میز نشینی را می طلبند.

رشیدی همچنین با تاکید بر اینکه دولت باید به دنبال کاهش تصدی‌گری باشد، گفت: متاسفانه روز به روز بر آمار کارمندان دولت افزوده نی شود در حالی که در کشورهای دیگر این روند وجود ندارد، بدون شک این کار دولت را مشکل می کند.

وی عنوان کرد: طی سال گذشته ۶۰۰ هزار میلیارد تومان حقوق و دستمزد در کشور پرداخت شد یعنی حدود نصف کل بودجه کشور را برای حقوق مصرف کردیم و این حجم از حقوق و دستمزد کمر دولت را خرد می‌کند.

رشیدی با تاکید بر لزوم تقویت مبانی اعتقادی در مدارس، خاطر نشان کرد: نیاز است دانش آموزان با محتوای قرآنی بیشتر مانوس کنیم چرا که ما هر چه در کشور داریم از عظمت قرآن است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ما انقلاب کردیم تا قرآن در رأس امورات قرار بگیرد و جوانان انقلابی و توانمند بتوانیم تربیت کنیم.

وی ادامه داد: امروز باید معاونت پرورشی در آموزش و پرورش به لحاط محتوایی در راس قله قرار بگیرد و با توجه به اتفاقات روز جذابیت های پرورشی را ایجاد کند‌.

رشیدی با ابراز تاسف از اینکه کشور دچار روزمرگی شده است، گفت: متاسفانه امروزه همه به دنبال گذشتن زمان هستند اما آموزش و پرورش جای روزمرگی نیست بلکه باید پایگاه تحول انسانی باشد.

وی انسان سازی را وظیفه خطیر آموزش و پرورش دانست و خاطر نشان کرد: باید نگاهمان به آموزش و پرورش نگاه تغییر و تحول، ایجاد فضا و محتوا سازی باشد.