مرصاد نیوز 12:35 - 1401/05/12
مسئول مدیر فنی آی تی هلدینگ شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات خبرداد؛

اجرای پروژه هوشمندسازی بخش کشاورزی دشت ازگله

مرصاد نیوز: مسئول مدیر فنی آی تی هلدینگ شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات از اجرای طرح هوشمندسازی و مانیتورینگ بخش کشاورزی دشت ازگله باهدف افزایش راندمان کشاورزی و توزیع عادلانه منابع آبی دراین منطقه خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، مهدی شیخی در گفتگو باخبرنگار بازی دراز، اظهار کرد: موقعیت استراتژیک پروژه اجرای هوشمندسازی و  مانیتورینگ دشت ازگله در استان کرمانشاه است و به وسعت ۹۰۰هکتاراجراشده است.

وی افزود: بیشترین مصرف آب در کشور در بخش کشاورزی است که باتوجه به سیستمهای سنتی کشاورزی در تولید راندمان پایینی ثبت می شود.

مسئول مدیر فنی آی تی هلدینگ شرکت فناوری ارتباطات و اطلاعات با اشاره به مزایای سیستم اسکودو در حوزه آب تصریح کرد: سیستم اسکودو مزایایی همچون برنامه ریزی بهینه در مصرف و توزیع منابع آبی، به حداقل رساندن تلفات آب مصرفی، ایجاد توازن در عرضه و تقاضای آب، افزایش راندمان در بخش کشاورزی، تعیین دقیق و کنترل لحظه ای آب تخصیص یافته به کشاورزان، مانیتورینگ مستمر شبکه آبیاری و جلوگیری از برداشتهای غیرمجاز، تعیین سریع نقاط هرز رفت شبکه آبیاری و تخمین محل نشتی با پایش نرخ کاهش فشار آب در خط، تهیه یک بسترمدیریتی جامع به همراه بانک اطلاعاتی برای تصمیم گیری موثر و توزیع عادلانه آب در بخش کشاورزی دارد.

شیخی گفت: سخت افزارهای استفاده شده در این طرح شامل تجهیزات کنترل دقیق، تجهیزات سیستم تصفیه،تجهیزات سیستم مخابراتی و نرم افزار بومی سیستم پایش اطلاعات است.

وی در پایان افزود: نرم افزار های استفاده شده در این طرح علاوه بر نرم افزار مربوطه نرم افزار شبیه سازی، برنامه ریزی و بهره برداری، نرم افزار مدیریت در شرایط بحرانی ، نرم افزار پایش لحظه ای و نرم افزار حفاظت فیزیکی هوشمند است.