مرصاد نیوز 16:20 - 1401/05/12
مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه:

پویش "نذر خون" همزمان با آغاز محرم در کرمانشاه اجرا شد/ مراجعه هزار نفر برای اهدای خون از ابتدای محرم تا کنون

مرصاد نیوز: مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه گفت: از ابتدای ماه محرم تاکنون بیشتر از هزار نفر مراجعه کننده جهت اهداء خون داشتیم که بیش از ۸۰۰ نفر موفق به اهداء خون شدند.

مریم میرزاده در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: از ابتدای ماه محرم تاکنون بیشتر از هزار نفر مراجعه کننده جهت اهداء خون داشتیم که بیش از ۸۰۰ نفر موفق به اهداء خون شدند.

مدیر کل انتقال خون استان کرمانشاه در خصوص وضعیت ذخایر خونی استان افزود: متاسفانه طی چند هفته اخیر با کاهش مراجعه کنندگان مواجه بودیم که البته با شروع ماه محرم یک روند افزایشی را شاهد هستیم.

وی خاطر نشان کرد: ذخیره خونی ما در حال حاضر حدود شش روز است اما تلاش ما این است که این آمار را به ده روز برسانیم.

میرزاده گفت: امسال طرح “نذر خون” را از ابتدای محرم با شعار “ایثار حسینی اهدای خون آگاهانه” شروع کردیم که تا پایان ماه صفر نیز ادامه خواهد داشت لذا از هم استانی ها خواهشمندیم نذر خود را به عنوان نذر خون اهدا کنند و در این ایام به سازمان انتقال خون مراجعه کرده و حضور خود را موکول به روزهای تاسوعا و عاشورا نکنند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه عمر گلبول قرمز ۳۵ و پلاکت ۳ تا ۵ روز است بهتر از افراد در روزهای مختلف برای ادای نذر خود به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: مرکز اهدای خون در اداره کل انتقال خون کرمانشاه هرروز از ساعت ۷:۳۰ صبح الی ۱۹ به صورت ۲ شیفت و در روزهای جمعه از ۸:۳۰ صبح الی ۱۳ ظهر و در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ دایر است همچنین پایگاه خونگیری معتضدی واقع در بیمارستان معتضدی هر روز از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۳ دایر است.