مرصاد نیوز 17:08 - 1401/05/12
مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه:  

۱۲ میلیارد ریال اعتبار به پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه اختصاص یافت/ عضویت ۵۵ هزار نفر در کتابخانه های استان

مرصاد نیوز:مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: ۱۲ میلیارد و ۴۰۲ میلیون ریال از مجموع اعتبارات مصوب پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه اختصاص داده شد.

معصومه حسنی خونسار در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۱۱۳باب کتابخانه شامل ۹۰ کتابخانه نهادی و ۲۳ کتابخانه مشارکتی با بیش از یک میلیون و ۲۲۷ هزار جلد کتاب وجود دارد.

 

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از عضویت بیش از ۵۵ هزار نفر در کتابخانه های نهادی و مشارکتی استان خبر داد.

 

حسنی خونسار منابع کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه را شامل ۲۰ هزار و ۵۵۶ جلد کتاب از منابع نهاد کتابخانه ها، ۴۷ هزار و ۷۰۷ جلد نسخه اهدایی، 11هزار و 366 جلد نسخ کتاب مبادله شده در مرکز مبادله استان، 30هزار و 634  جلد منبع بلااستفاده و فرسوده و خرید 688 نسخه کتاب از نویسندگان بومی به ارزش ۷۲ میلیون تومان اعلام کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: میزان اوراق تخصیص یافته از محل اسناد خزانه  اسلامی این نهاد مجموعا ۶۵۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، میزان دریافتی از خزانه به صورت نقدی ۲۳۶ میلیون تومان، مبلغ اوراق تخصیص یافته از محل اسناد خزانه اسلامی و تخصیص اعتبارات تملک دارای های سرمایه ای ۲۰۰ میلیون تومان و میزان دریافت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی استان یک میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان، اعتبارات مصوب اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه را تشکیل می دهد‌.

 

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر ۱۵ پروژه تعمیر و تجهیز کتابخانه های عمومی با مجموع یک میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان اعتبار مصوب در دستور کار این نهاد قرار دارد.

 

حسنی خونسار تصریح کرد: شش پروژه احداثی در مناطق زلزله زده نیز توسط اداره کل راه و شهرسازی با تخصیص ۴۹۰ ميليون تومان اعتبار از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار مصوب احداث خواهد شد.

 

وی افزود: همچنین چهار پروژه احداثی شامل دو کتابخانه در هریک از شهرستانهای ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب و یک کتابخانه در هریک از شهرستانهای کرمانشاه و قصرشیرین توسط اداره کل راه و شهرسازی احداث می شود.

 

حسنی خونسار گفت: چهار پروژه احداثی مذکور شامل سه پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه، احداث کتابخانه عمومی روستای شهید عسگری و احداث کتابخانه عمومی روستای ده پهن  در کرمانشاه و احداث کتابخانه روستای فش در کنگاور با تخصیص یک میلیارد و ۸۲۲ میلیون تومان اعتبار از مجموع پنج میلیارد و ۹۵ میلیون تومان اعتبار مصوب است.

 

وی درباره پروژه احداث کتابخانه مرکزی کرمانشاه خاطرنشان کرد: به این منظور چهار میلیارد و ۵۰۵ میلیون تومان اعتبار مصوب شده که ۵۰۵ میلیون تومان اعتبار از منابع استانی و مابقی از محل منابع متوازن در نظر گرفته شده است.

 

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از تخصیص بیش از یک میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان به پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه خبر داد و گفت: صد درصد اعتبارات استانی این پروژه تخصیص یافته و از مجموع چهار میلیارد تومان اعتبار متوازن، ۷۳۵ میلیون تومان تخصیص یافته است.

 

انتهای پیام/