مرصاد نیوز 19:40 - 1401/05/12
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه:

ضرورت مقابله با دروغ‌ها و تحریفات دشمن/ از ظرفیت فضای مجازی برای تبیین قیام عاشورا استفاده شود

مرصاد نیوز: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه گفت: امروزه در فضای مجازی مسئول هستیم و باید از این فضا برای تبیین قیام عاشورا استفاده کنیم.

حجت الاسلام مسعود احمدی در گفتگو با مرصادنیوز ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام اظهار داشت: در جریان عاشورا یکی از اتفاقاتی که رخ داد، بحث مطالبه گری صحیح در جامعه بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه افزود: آقا امام حسین(ع) برای ما الگو تعیین کرد که حکومت فاسد یزید برکنار شود و حکومت صحیح اسلامی برقرار شود؛ لذا این درکش برای ما مطالبه گرها در کنار انتقادهایی که داریم یک درس بزرگ است.

وی با اشاره به نامگذاری شعار دهه امر به معروف و نهی از منکر امسال که " ملت حسینی، مطالبه گری آگاهانه و تبیین مجاهدان" است، گفت: یکی دیگر از درس هایی که از کربلا و عاشورا می گیریم بحث تبیین است.

حجت الاسلام احمدی افزود: یعنی ما نسبت به زحماتی که کشیده شده، خون هایی که ریخته شده مسئول هستیم که روشنگری کنیم تبیین کنیم.

وی تصریح کرد: امروزه در فضای مجازی مسئول هستیم و همچنین با توجه به این که حضرت آقا فرمودند مسئولیت فضای مجازی بسیار بالاست باید از این فضا برای تبیین قیام عاشورا استفاده کنیم. یکی از دستاوردهای عاشورا آزادگی است

وی گفت: به بهانه آزادی جریان‌های مخالف و یا به تعبیری جریان‌هایی که معاند هستند و مخالف حرکت سیدالشهدا و انقلاب هستند هنوز هم حضور دارند و میخواهند این شعائر رنگ ببازد لذا ما باید خیلی هوشیارانه عمل کنیم.

وی گفت: اینکه امام حسین فرمودند: " هَل مِن ناصر یَنصُرُنی؟ آیا به ما نیاز دارد، نه این برای باید تفهیم شود که ما به محبت و عنایت اهل بیت نیاز داریم، می خواهند معرفت ما را ببینند، یا مثلا خدا در قرآن می فرماید: "مَنْ ذَا الَّذِی یُقْرِضُ اللّه‏ قَرْضا حَسنا فَیُضاعِفَهُ لَهُ" آیا خدا به قرض ما نیاز دارد؟! خیر. این برای رشد و تعالی خود ما در جامعه است، برای یادگرفتن دستگیری به هم نوعان است.

حجت الاسلام احمدی بیان کرد: در مجالس اهل بیت(ع) باید اینها تبیین شود، امروزه در فضای مجازی برخی می‌خواهند اصل نهضت را زیر سوال ببرند و خدشه دار کنند.نمی‌توان رفتار یزیدی داشت و به ظاهر گریه کرد و از حسین(ع) دم زد!

وی یادآوری کرد: دشمنان امام(ع) کارشان را از زمانی شروع کردند که حرکت امام حسین(ع) شروع شد، زیرا حسین(ع) فرمود که یزید شایسته نشستن در جایگاه رهبری و پیشوایی مردم نیست.

حجت الاسلام احمدی بابیان اینکه یکی از شبهاتی که امروزه علیه نهضت عاشورا و قیام سیدالشهدا(ع) وارد می‌کنند، شخصی بودن جنگ بین دو نفر است، گفت: اگر جریان نهضت عاشورا و سید الشهداء یک ماجرای شخصی بود، دیگر عبرت و الگو گیری معنا پیدا نمی کرد و نمی‌توان از این قیام برای ادوار تاریخی درس گرفت.

وی عنوان کرد: سنت آزمون‌ها و امتحان‌های الهی از سنت‌های متقن خداوند در زندگی بشریت است که در سراسر نهضت امام حسین(ع) به‌وفور دیده می‌شود، در قیام عاشورا، شخص امام حسین(ع) سخت‌ترین آزمون الهی داد که شامل منقطع شدن از همه وابستگی‌ها و تعلقات خود بود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کرمانشاه گفت: لذا باید سعی کرد در عزاداری‌ها به تکلیفِ مهم و اساسی روشنگری و آگاه‌سازی مردم و مقابله با دروغ‌ها و تحریفات دشمن توجه ویژه شود.

وی خاطرنشان کرد: شناخت هدف اصلی قیام امام حسین (ع) از مهم‌ترین وظایف ما در این ایام است و نسل امروز باید فلسفه قیام عاشورا را بداند تا قدرت ایستادگی در برابر دشمن داشته باشد.