مرصاد نیوز 23:38 - 1401/05/18

ورود دادستان پاوه به موضوع فیلم ضرب و شتم یک شهروند در سه راهی شهدای پاوه / برخورد قضایی با مرتکبین در دستور کار

مرصاد نیوز:دادستان پاوه گفت: قطعاً با تخلفات و جرایم این اشخاص برخورد قاطع می گردد و باید پاسخگوی رفتار ناشایست خود باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از هزار ماسوله ،  نوید صحرایی در گفتگو با خبرنگار هزارماسوله، اظهار کرد: فیلم منتشر شده راجع به ضرب و جرح یکی از شهروندان توسط مأمورین نظامی مستقر در سه راهی شهداء (ملندو) را ملاحظه کردم.

وی افزود: جرم آن شخص هرچه که باشد، یکی از نظامیان حق ضرب و جرح وی را ندارند و صرفاً می‌بایست بر اساس قوانین و مقررات موضوع را به مراجع ذیصلاح اعلام کند و ملزم به رعایت و احترام به حقوق شهروندی اشخاص توأم با رأفت اسلامی هستند.

دادستان پاوه تصریح کرد: قطعاً با تخلفات و جرایم این اشخاص برخورد قاطع می شدد و باید پاسخگوی رفتار ناشایست خود باشند.

صحرایی گفت: شخص مصدوم هم در صورت تمایل می تواند با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه علیه مرتکبین شکایت کند.

وی افزود: مراجع نظارتی نظامی مربوطه هم ملزم به رسیدگی درون سازمانی به تخلفات این اشخاص هستند و گزارش اقدامات را به دادستانی اعلام کنند.

وی تاکید کرد: آنچه که برای ما اولویت دارد رعایت قوانین و مقررات و اجرای دستورات قضایی صادره به نحو صحیح توسط ضابطین است و به هیچ وجه اجازه تخطی و تخلف را نخواهیم داد و به جرائم مرتکبین در هر سمت و جایگاهی که باشند بدون اغماض رسیدگی خواهد شد.

گفتنی است در دو روز اخیر فیلمی در شبکه های مجازی مربوط به ضرب و شتم یک شهروند توسط چند مامور نظامی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که باعث نارضایتی عمومی مردم شده است.