مرصاد نیوز 17:45 - 1401/05/21
امام جمعه اسلام آبادغرب:

فتنه 88 بار دیگر خودنمایی کرد/ بزرگان اصلاحات مرزبندی خود را با داعشی های وطنی مشخص کنند

مرصاد نیوز: امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب گفت: فتنه 88 بار دیگر در قالب یک بیانیه خودنمایی کرد و این یک آزمون سخت برای اصلاحات است که مرزبندی خود را با داعشی های وطنی مشخص کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، به نقل از  اسلام آباد خبر ، حجت الاسلام روح الله زمانی موسوی در خطبه های نماز جمعه، اظهار داشت: فتنه 88 بعد از گذشت بیش از یک دهه در هفته گذشته در قالب یک بیانیه بار دیگر خودنمایی کرد اما این بار نه تنها اصل ولایت بلکه سربازان ولایت را در قالب و قامت مدافعان حرم مورد توهین و جسارت قرار دادند و این حلقوم های ناپاک به شهدای حرم توهین کردند؛ عزیزانی که جان عزیز خودشان را برای دفاع از اهل بیت(ع) و اسلام در طبق اخلاص گذاشتند اما به جای تقدیر و تشکر، آنها را مورد اهانت و سرزنش قرار دادند.

 

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب با بیان اينکه شهدای مدافع حرم و در رأس آنها شهید سلیمانی و شهید همدانی بر قله افتخار و عزت این مرز و بوم قرار دارند، گفت: کاری که مدافعان حرم انجام دادند در مقایسه با شهدای هشت سال دفاع مقدس در رتبه بالاتری قرار دارد زیرا در جنگ تحمیلی همه دشمن را که به سمت مرزهای ما در حال هجوم بوده، مشاهده کردند و عموم ملت قهرمان و شهیدپرور ایران اسلامی از حرکت جهادی رزمندگان در طول هشت سال جنگ حمایت و دفاع کردند. اما شهدای عزیز مدافع حرم در سوریه و دیگر کشورها با ملامت ها و تهمت های فراوانی روبرو بودند و عده ای بی بصیرت که قدرت تحلیل نداشتند به آنها بی احترامی می کردند و علت حضور و جهاد نیروها و مستشاران ایرانی در سوریه و عراق را درک نکردند.

 

وی تصریح کرد: ما در دفاع مقدس تنها با جنگ نظامی مواجه بودیم اما مدافعان حرم ما هم از حرم و هم ازحریم دفاع کردند و به گونه ای هم جهاد نظامی داشتند و هم جهاد تبیین را انجام دادند.

 

حجت الاسلام زمانی موسوی با اشاره به سوابق سیاسی برخی سران فتنه، گفت: این نابخردان دچار ارتداد سیاسی و ارتداد عقیدتی و مذهبی شدند و یقینا" اعدام برای یک مرتد کمترین مجازاتی است که می توان در نظرگرفت.

 

وی با بیان اینکه افرادی علیه مدافعان حرم با داعش، آمریکا و صهیونیست ها  همصدا شده اند، افزود: این یک آزمون سخت برای اصلاحات است که مرزبندی خود را با داعشی های وطنی مشخص کنند، بزرگان اصلاحات و کسانی که لباس و عمامه پیغمبر را بر سر گذاشته اند اگر در وجودشان غیرت، دین، آزادگی و حریت است و به دنبال اصلاح هستند باید زاویه و موضع خود را با این نابخردان مشخص کنند.

 

خطیب جمعه شهرستان اسلام آبادغرب با یادآوری خسارت های فتنه 88، عنوان کرد: در فتنه 88 خسارت ها فراوان مالی و اقتصادی به اماکن عمومی و خصوصی  وارد شد و افت صادرات نفت، تحریم های فلج کننده و فزاینده با چراغ سبز فتنه 88 به وجود آمد.

 

وی بیان داشت: ارسال ماهواره خیام چراغ امیدی در دل متخصصان ما روشن کرد و ان شاءالله دانشمندان ایرانی به ثریا دست پیدا خواهند کرد.

 

حجت الاسلام زمانی موسوی با اشاره به مسائل بومی، اظهار کرد: شهرستان اسلام آبادغرب آرام آرام درحال تبدیل شدن به یک شهرستان صنعتی است و این آلودگی های صنعتی مردم را آزرده و نفس کشیدن را سخت کرده است، مسئولین باید هرچه سریعتر درخصوص چندین کارخانه که آلودگی بیشتری دارند پیگیری های لازم را انجام دهند و استاندارهای لازم را برای رفع آلودگی بکار گیرند.

 

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب از حضور پرشور عموم مردم، مسئولین، هیئات مذهبی و نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج در عزادارای ها و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین و یاران باوفایش تقدیر و تشکر کرد.

 

انتهای پیام/