مرصاد نیوز 20:13 - 1401/05/21
وعده دولت محقق شد؛

بازگشایی مرز خسروی از روز یکشنبه/ اختصاص ۲۳ میلیارد تومان اعتبار در حوزه زیرساختی این مرز

مرصاد نیوز: فرماندار قصرشیرین از بازگشایی مرز خسروی از ۲۳ مرداد ماه خبر داد.

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: در پی پیگیری های وزیر کشور و توافق با فرماندار خانقین روز یکشنبه مرز خسروی بازگشایی خواهد شد و چند کاروان از طریق این مرز عازم کربلای معلی خواهند شد.

وی افزود: امیدواریم مردم استقبال خوبی از بازگشایی این مرز داشته باشند و از نظر تامین امنیت هم هیچ مشکلی وجود ندارد و مسئولان عراقی اطمینان دادند که هیچ خطری متوجه زائران نیست و مسیر منظریه تا کربلای معلی، نجف اشرف،  سامرا و کاظمین امنیت برقرار و زائران بسلامت به زیارت بروند.

فرماندار قصرشیرین افزود:  ۲۳میلیارد تومان بودجه با اهتمام استاندار در حوزه های زیرساختی اربعین در شهرستان قصرشیرین در حال هزینه کرد است.

وی با اشاره به تجربیات خود در استان خوزستان و اربعین ۱۴۰۰ اظهار داشت: یک مجموعه ای از برنامه های مختلف طراحی نموده ایم، که خروجی این برنامه ها همانطور که رئیس جمهور بیان داشته یک اربعین ارزان و آسان برای زائرینی که از سراسر کشور برای رفتن به کربلا، مرز خسروی استان کرمانشاه را انتخاب می کنند.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به اینکه حمل و نقل مساله اول و بسیار مهمی است بیان کرد: زائرین از سه طریق راه آهن، ناوگان حمل و نقل عمومی و عده ای نیز از طریق ناوگان حمل و نقل شخصی وارد استان کرمانشاه می شوند که تدارکات لازم برای زائرین در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه عنوان کرد:  بیش از ۵۵ هکتار پارکینگ پیش بینی شده تا زائرینی که با خودروی شخصی وارد استان می شوند، پیش از عزیمت به کربلا، خودروهای خود را در پارکینگ ها که تحت پوشش خدمات انتظامی است، قرار داده و  با خیال راحت سفر خود را ادامه دهند.

حیدری خاطرنشان کرد: زیر ساختهای آب، برق، تلفن و مسائل بهداشتی پیش بینی شده و امید است که در این زمینه با مشکل خاصی مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه روزانه برای ۱۰۰ هزار نفرتدارکات لازم دیده شده است بیان داشت: دو بیمارستان صحرایی و یک کلینیک درمانی در مرز خسروی پیش بینی شده و بیمارستان حضرت ابوالفضل عباس ع قصر شیرین در حال تجهیز است و تیم های پزشکی در بیمارستان مستقر می شوند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو برای تامین آب شرب و ایجاد ایستگاه های آب سردکن در طول مسیر، قول هایی داده و شروع به کار کردند و در مرز خسروی یک مکانی برای دپو آب خنک در حال انجام است.

وی به سفری که وزیر کشور به مرز خسروی داشت اشاره کرد و گفت: با پیگیری استاندار کرمانشاه، برای اولین خط لوله گاز قصر شیرین به مرز خسروی مورد تایید و تصویب قرار گرفت و از روز گذشته خط لوله شروع به کار کرده و امید است در این مدت کوتاه با هم افزایی ملی و جهادی انتقال این خط لوله گاز به سرانجام برسد.

فرماندار قصرشیرین افزود: خط لوله آب شرب قصرشیرین به مرز خسروی پیش بینی شده، که وزارت نیرو کار آن را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه یک برنامه جامع برای ترافیک زائرین با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی پیش بینی شده است خاطرنشان کرد: موکب ها، با توان مردمی وارد عرصه شده و هفته آینده در مرز خسروی و قصر شیرین مستقر خواهند شد.

حیدر ی بیان داشت: تمام تدابیرهای لازم برای زائرین در نظر گرفته شده ، تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای اولیه و ثانویه  زائرین باشیم و آنها با آرامش و روحیه بسیار بالایی عازم سفر کربلا شوند.

وی با اشاره به اینکه مرز خسروی از روز یک شنبه باز خواهد شد عنوان کرد: از مردم سراسر کشور می خواهم که مرز خسروی را برای ورود به کربلا انتخاب کنند، چرا که مزیت هایی که مرز خسروی دارد نسبت به مرزهای دیگر متفاوت است.

فرماندار قصر شیرین افزود: از جمله مزیت آن این است که، تمام امکانات زیر ساختی و هتل ها در شهر قصرشیرین پیش بینی شده و زائرین می توانند از این امکانات استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تمام حسینیه ها، مساجد، مدارس آماده خدمت رسانی به زائرین است بیان کرد:  مردم قصرشیرین با در اختیار گذاشتن منازل خود، از زایرین استقبال می کنند.

حیدری با اشاره به اینکه چندین پیش بیمارستان توسط سازمان اورژانس کشور پیش بینی شده و در حال انتقال به مرز خسروی است بیان داشت: سازمان امداد ونجات کشور، با استقرار امداد هوایی در  تلاش است، در صورت وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی از طریق امداد هوایی نقل و انتقال بیماران را انجام خواهد داد.

 

 

انتهای پیام/