مرصاد نیوز 11:55 - 1401/05/23
فرماندار قصر در گفتگو با مرصاد؛

مرز خسروی تا پایان اربعین باز است/ موکب داران می توانند از مرز سومار عبور کنند/ کاپوتاژ ماشین از مرز سومار

مرصاد نیوز: فرماندار قصرشیرین گفت: تا پایان اربعین مرز خسروی باز است و آماده پذیرایی از هر تعداد زائر هستیم که از مرز خسروی قصد عبور دارند.

محمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مرصاد با بیان اینکه همه مرزهای ما در استان های خوزستان،  ایلام و کرمانشاه تا پایان اربعین فعالیت خواهند داشت، اظهار داشت: در حال رایزنی هستیم تا در طول سال هم زائران بتدانند از خسروی عبور کنند و تردد داشته باشند.

فرماندار قصرشیرین اظهار داشت: هفته گذشته با فرماندار خانقین جلسه برگزار شد و یکی از برنامه ها تداوم عبور زائران از مرز خسروی بود و برادران عراقی برای مطرح کردن این موضوع و دریافت اجازه نامه  قول مساعد دادند تا در طول سال شاهد رفت و آمد زائران از این مرز پربرکت باشیم.

این مسئول عنوان داشت: مسئله تجارت مسئله مهمی در رابطه با تعاملات ما با کشور عراق است و مرز خسروی یکی از نقش های مهم را ایفا می کند و در زمینه تبادلات تجاری مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی در حال فعالیت است و ما انتظار داریم دولت عراق در زمینه تردد زائران همکاری لازم را انجام دهد.

وی بیان داشت: انتظار می رود تا با همکاری طرف عراقی در کنار تبادلات تجاری مباحث فرهنگی و مذهبی هم داشته باشیم و به پیشینه تمدنی و تاریخی که مردم کرمانشاه به آن می بالند و خدمت گذار زائران بودند، برگردیم.

فرماندار قصرشیرین تصریح کرد: تا پایان اربعین مرز خسروی باز است و آماده پذیرایی از هر تعداد زائر هستیم که از مرز خسروی قصد عبور دارند و در قصرشیرین و مرز خسروی بیش از هزار و ۵۰ تخت هتلینگ، ۲۳ اقامتگاه مناسب، حسینیه ها، مساجد و منازل مردم درها به سوی زائران باز است.

این مسئول خاطر نشان کرد: کسانی که در امر مواکب خدمات رسانی دارند می توانند از مرز سومار اقلام، امکانات و ملزومات مواکب را از این مرز عبور دهند و کسانی هم که قصد دارند با ماشبن شخصی به عراق سفر کنند می توانند از مرز سومار ماشین های خود را کاپوتاژ کنند.

 

انتهای پیام/