مرصاد نیوز 12:34 - 1401/07/02
مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه:

رویکرد امسال آموزش و پرورش تمام ساحتی مبتنی بر سند تحول بنیادین است

مرصاد نیوز: مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه رویکرد امسال آموزش و‌پرورش را تمام ساحتی مبتنی بر سند تحول بنیادین اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،سلمان محمدی  در آیین نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت که در مدرسه دخترانه عصمتیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال ۳۷۰ هزار دانش آموز در ۴ هزار مدرسه در قالب ۱۵ هزار کلاس درس استان مشغول به تحصیل خواهند بود که ۲۶ هزار همکار شاغل فرهنگی متولی امر تعلیم و تربیت خواهند بود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: از سه ماه گذشته کار آماده سازی مدارس آغاز شد و با تلاش و زحمات مجموعه همکاران شرایطی مهیا شد که دانش آموزان در مدرسه حضور یابند.

این مسئول با بیان اینکه امسال رویکرد در آموزش و پرورش تمام ساحتی مبتنی بر سند تحول بنیادین است، عنوان داشت: این مهم نقشه راه ما در آموزش و پرورش است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی بیان داشت: براساس سند تحول ماموریتی به ما ابلاغ شده  که هدف ما تربیت دانش آموزان طراز انقلاب اسلامی است و اینکه آنها را به مراتبی از حیات طیبه برسانیم که مقدمه ساز ظهور آقا امام زمان(عج) باشند و بر همین اساس رویکرد ما تربیت چند ساحتی یعنی رشد متوازن و چند جانبه دانش آموزان و آموزش مهارتی است.

محمدی انتقال فرهنگ ها و ارزش هر کشوری به نسل دانش آموز را از کارکردهای آموزش و پرورش  عنوان و تصریح کرد: تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس برای ما یک فرصت تربیتی است که این کارکرد را به نحو احسن انجام دهیم و امروزه تنها راه برون رفت مشکلات در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی احیای ارزش ها و فرهنگ حاکم بر هشت سال دفاع مقدس است و باید پیام شهدا و دفاع مقدس را برای نسل جوان امروز تبیین کنیم.

محمدی خاطر نشان کرد: امنیت امروز ما مرهون رشادت های بزرگمردان دفاع مقدس است و به فرموده رهبری هفته دفاع مقدس فرصت شنیدن پیام شهیدان است.

 

انتهای پیام/