مرصاد نیوز 09:32 - 1401/07/04
رزمنده دفاع مقدس مطرح کرد؛

غفلت از انتقال دستاوردهای انقلاب به نسل جدید/ نسل جدید فریب افراد مدعی روشن فکری را نخورند  

مرصاد نیوز:رزمنده دفاع مقدس گفت: برخی افراد که در دفاع مقدس حضور داشتند نسبت به انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جدید غفلت کردند.

علی رویین تن در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: جنگ تحمیلی، دفاع مقدس نامید شد زیرا از کیان اسلام و دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری کرد درحالی که سایر جنگها یا برای کشور گشایی یا منفعت طلبی رخ داده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران برای دفاع از دستاوردهای انقلاب که برگرفته از قرآن کریم و به رهبری امام خمینی(ره) صورت گرفت، در مقابل دشمن ایستاد.

رزمنده دفاع مقدس گفت: صدام برای حمله به ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس مشورت کرد و در این میان آمریکا وی را حمایت کرد و شوروی هم تسلیحات لازم را در اختیار او گذاشت.

رویین تن تصریح کرد: کشور ایران که به تازگی انقلاب کرده بود با نیروهای اندک در مقابل چندین کشور که از نظر مالی و نیروی انسانی به کمک صدام شتافته بودند، جنگید.

وی عنوان کرد: در آن شرایط، ارتش ایران در حال دگرگونی بود در واقع عده ای از فرماندهان ارتشی که آموزش دیده آمریکا و شاهنشاهی بودند با شاه از کشور خارج شدند و ارتش درحال بازسازی بود که صدام به کشور ایران حمله کرد.

رزمنده دفاع مقدس گفت: در پی حمله نیروهای بعثی به ایران، دفاع مقدس با فرمان امام راحل  شکل گرفت و جوانان ما از سرتاسر کشور فرمان امام خمینی(ره) لبیک گفتند و در جبهه های جنگ حاضر شدند.

رویین تن خاطرنشان کرد: رزمندگان ما سلاح های ابتدایی در اختیار داشتند هرچند که از طریق ارتش به مقداری سلاح ام دی اف و سلاح های نیمه خودکار نیز تجهیز شدند اما سنگین ترین ابزاری که در دست نیروهای سپاه بود آرپیجی آن هم به تعداد اند‌ک بود.

وی افزود: دفاع مقدس به دستور امام خمینی(ره) صورت گرفت و مردم از جان و مال خود گذشتند و در جبهه های جنگ با انجام عملیات‌های پیروز مندانه حماسه آفریدند.

رزمنده کرمانشاهی تصریح کرد: ارتش تا دندان مسلح عراق به سرکردگی آمریکا و کشورهای مرتجع خلیج فارس در مقابل رزمندگان کم آورد و ایران اسلامی مقتدرانه توانست آنها را ناکام بگذارد تا جایی که توانستيم اندک مرزهایی را که عراق در ابتدای جنگ از ایران تصرف کرده بود در پایان جنگ پس گرفتیم.

رویین تن خاطرنشان کرد:  عده ای از داخل با مطرح شدن بحث قطعنامه ۵۹۸ اصرار داشتند باید به خواست مجامع بین الملل پاسخ دهیم و قطعنامه را پذیریم لذا امام راحل جام زهر را نوشیدند با این حال صدام لعین پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ در قسمت‌هایی از مرز ایران که قبلا تصرفاتی انجام داده بود نیروهای خود را مستقر کرد که در نهایت با فرمان بنیان گذار کبیر انقلاب، مردم فوج فوج به مرزها رفتند و عراق را به عقب راندند.

وی افزود: منافقین پس از پذیرش قطعنامه توسط ایران در مرزها مستقر شدند و قصد داشتند از مرز خسروی و کرمانشاه به تهران بروند و انقلاب اسلامی را ساقط کنند.

رویین تن گفت: منافقین به سرکردگی مسعود و مریم رجوی با سازماندهی چند نیروی خارجی که از انقلاب ضربه خورده بودند می خواستند ایران اسلامی را ساقط کنند که در عملیات مرصاد گورستانی برای آنها درست شد.

وی با بیان اینکه شهدای فراوانی در راه انقلاب اسلامی تقدیم شد و عده زیادی هم اسیر و مجروح شدند، افزود: امروز وظیفه افرادی که در قبال این آب و خاک مسئولیت دارند این است که نگذارند انقلاب به دست بیگانگان بیفتد اجازه ندهند عده ای بی خرد و ضربه خورده که در ایران جایگاهی ندارند از خارج کشور برای ایران تصمیم بگیرند.

رزمنده دفاع مقدس با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی خانواده ها به فرزندان خود درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: برخی افراد که در دفاع مقدس حضور داشتند نسبت به انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جدید غفلت کردند.

رویین تن تصریح کرد: امیدواریم از امروز مسئولان قدر رزمندگان را بدانند و از آنها استفاده کنند و تجربیات آنها را به نسل آینده انتقال دهند.

نسل جدید قربانیان اغتشاشات امروزی داخل کشور هستند

وی با بیان اینکه نسل جدید قربانیان اغتشاشات امروزی داخل کشور هستند، افزود: این نسل پس از انقلاب ایجاد شده و اطلاعی از طاغوت و غارتگری های زمان شاه و در عین حال دستاوردهای انقلاب ندارند و فریب افراد مدعی روشن فکری در فضای مجازی را می خورند و به اموال عمومی خسارت می زنند درحالی که ایران با این تعداد اندک از پای در نمی آید.

رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: رزمندگان دیروز و فرزندان آنها و افرادی که قدردان انقلاب هستن، هرگاه رهبر انقلاب دستور دهد بساط اغتشاش گران را جمع می کنند اگرچه در این شرایط مسئولان نمی‌خواهند خونی ریخته شود با این حال به این افراد اجازه نمی دهیم در خیابان ها عرض اندام و به دستاوردهای انقلاب خدشه وارد کنند.

 

انتهای پیام/