مرصاد نیوز 11:55 - 1401/07/06
یک تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با مرصاد:

امروز شاهد بزرگترین نبرد ترکیبی و رسانه‌ای علیه نظام هستیم

مرصاد نیوز: یک تحلیلگر مسائل سیاسی و استاد دانشگاه با اشاره به موج سواری ضد انقلاب طی وقایع اخیر گفت: امروز شاهد بزرگترین نبرد ترکیبی و رسانه‌ای علیه نظام هستیم.

دکتر نصرالله شفیعی در گفتگو با مرصادنیوز اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یکی از بزرگترین و بی نظیرترین پدیده قرن بیستم و بدنبال آن قرن بیست و یکم است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی و استاد دانشگاه افزود: انقلاب اسلامی ویژگی های منحصر به فردی دارد و این بدان جهت است که اولا بر پایه مکتب دینی و الهی استوار است و دوم بر پایه استقلال سیاسی بنا گذاشته شده است.

وی گفت: تا قبل از انقلاب اسلامی ایران هر انقلاب آزادی بخشی که در جهان رخ می داد به یکی از قدرت های شرق و غرب وابسته بود یعنی یک انقلاب مستقلی که افکار و محتوای خودش را تضمین کرده باشد وجود نداشت اما انقلاب اسلامی ایران همه این سدها را شکست و توانست در برابر دو ابرقدرت بزرگ قرن، شوروی سابق و ابرقدرت غرب آمریکا قیام کند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: الان که بیش از 4 دهه از این انقلاب گذشته هنوز بر پایه شعار های اولیه و اصول و مبانی که از اول شکل گرفته بود، حرکت می کند، به هیچ ابرقدرتی وابسته نبوده و تسلیم قدرت های زورگو نشده است و این منحصر به فرد بودن انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

نظام سلطه و استکبار جهانی شبانه روز در حال تبلیغات علیه نظام اسلامی است

وی ادامه داد: طبیعتاً چنین انقلابی با این ویژگی ها تداوم آن برای آمریکا قابل تحمل نیست لذا امروز شاهد بزرگترین نبرد ترکیبی و رسانه‌ای علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستیم.

این تحلیگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: نظام سلطه و استکبار جهانی شبانه روز در حال تبلیغات علیه نظام اسلامی است و از نظر فرهنگی و اعتقادی به سمت و سویی حرکت می کند که با اصول و مبانی اولیه نظام در تقابل قرار بگیرد بنابراین ملت ایران هیچ وقت نباید انتظار داشته باشند این نظام بدون چالش و بدون مشکلات به مسیر خودش ادامه دهد همانطور که در اغتشاشات اخیر شاهد آن بودیم.

وی گفت: تجربه نشان داده که هرچه زمان می گذرد توطئه‌های دشمن بیشتر می شود و هر ۱۰ سال یک بار شاهد یک توطئه علیه نظام هستیم، فتنه سال ۸۸ و بعد از آن فتنه سال ۹۸ که در خصوص بنزین بود و اخیراً هم به نام فوت مهسا امینی.

دکتر شفیعی گفت: این توطئه ها بخاطر این است که انقلاب اسلامی ایران تاثیرهای گسترده ای را در ورای مرزهای خود داشته و با توجه به پیروان و هواخواهانی که پیدا کرده و به عنوان یک نیروی تأثیرگذار منطقه ای و حتی بین المللي نقش آفرینی می کند.

وی گفت: لذا این فتنه اخیر که رخ داد به دنبال همان فتنه های گذشته است و به طور قطع و یقین می توان گفت که هیچ کارایی و اثربخشی علیه نظام نخواهد داشت؛ اغتشاشگران و افراد کجرو تنها برای مردم و خودشان مزاحمت ایجاد کردند.

دکتر شفیعی با اشاره به گفته های رهبر معظم انقلاب نسبت به جایگاه بصیرت، تأکید کرد: می طلبد که مردم با هوشیاری کامل وقایع را رصد کنند، قدرت تحلیل خود را افزایش بدهند و فریب ترفندهای دشمنان در فضای مجازی را نخورند.

باید در زمان مناسب توطئه‌های دشمن را شناسایی کنیم 

وی با بیان اینکه بصیرت یکی از مهم ترین لوازم شناخت دوست و دشمن در شرایط بحران و غبارآلوده است، گفت: باید در زمان مناسب توطئه‌های دشمن را شناسایی کنیم و به موقع از تحلیل ظاهری، عمق موضوع را پیدا کنیم. در این موقع است که دشمن را شکست داده ایم.

وی حضور به هنگام مردم در صحنه را بزرگترین پاسخ به توطئه‌های دشمن در مقابل براندازی نظام دانست و تصریح کرد: رمز پیروزی ملت ایران در پیروی از ولایت فقیه بوده و هست.

دکتر شفیعی با اشاره به اینکه تجربه نشان داده هرجا ملت ایران نگاهشان به اشاره‌های انگشت ولایت فقیه بوده شکست نخورده اند، گفت: در جنگ تحمیلی هشت سال ایستادگی کردیم، دفاع کردیم پیروز شدیم در فتنه سال ۸۸ که مردم حماسه ۹دی را خلق کردند و همچنین در سال ۹۸ هم حماسه آفریدند. و اخیراً هم در سوم مهرماه سالجاری با حضور باشکوه خود جواب سختی به دشمنان دادند.

وی بار دیگر تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران از آنجایی که از رسالت انبیا منبعث شده است و به دلیل جذابیت شعارها، اهداف، روشها، محتوا، نتایج و سابقه مشترک دینی و تاریخی و شرایط محیط منطقه و بین المللی، پدیده ای تاثیر گذار در جهان اسلام است؛ یک مأموریت دائمی و جاودانی دارد، همانطور که نسل های گذشته آن را حفظ کرده اند نسلهای آینده نیز باید آن را حفظ کنند.